| mister_8143 a întrebat:

Buna am o relatie cu un baiat de 6 luni in ciuda problemelor care le-am avut si faptul ca ali sau mai bagat intre noi ne-am inteles dar problema este ca as dori sa ma apropi de sora lui as pe care sincer nu o inteleg pentru ca a zis ca nu o suporta pe fosta iubita a prietenului meu (care este colega cu mine ) dar nu de mult am vazut ca sunt prietene ce sa cred despre asta? si cum as putea sa ma imprietenesc cu sora lui? as vrea sa fie de partea mea cum spunea ca este la inceput. vreau sa ma inteleg cu ea pentru ca il iubesc mult pe el si orice ar fi sora lui va fi mereu sora lui. ce sa fac? si ce sa cred?

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Pai incepe prin a va saluta,in pauze sigur va vedeti incearca atunci cand o vezi sa te opresti si sa vb cu ea,orice...
poate n-o vedea de fratele ei,ca amica poate ii se pare ok si la o adica sora e sora dar fiecare avem dreptu la viata si sa facem c vrem, daca la sorata nu i-ar place de prietenul tau pun pariu ca nu l-ai lasa doar asa de dragul ei, asta daca intredevar ti la el!
succes!

| dreamygirl a răspuns:

Mai sora lui, este si va ramane sora lui!
N-are treaba cu relatia!
Trebuie sa te intelegi bine cu el.De ce nu te concentrezi pe asta?
Daca sora lui vede ca lui ii este bine cu tine si ca il faci fericit, o sa te iubeasca.happy
Succes!

| Nikcoletta a răspuns:

Pai incearca sa comunici cat mai des cu sora lui pe mess de exemplu.
Sau cand o vezi pe sora lui nu sta serioasa, zambeste! arata-i ca esti vesela, ca iti place de ea! fii prietenoasa.
Si sa nu te duci la ea sa-i pui intrebari de genul: de ce vb cu fosta lui prietena? pentru ca o sa ajungeti sa nu va mai intelegeti deloc bine.

| zapacita21 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu prietenul tau despre asta. daca te iubeste cum zice o sa incerce el sa vorbeasca cu sora lui.crede-ma ca sunt in aceeasi siuatie ca si tine...bine ca eu vb de 4 ani cu el si cand ma supara sor-sa ma duc si ii sp.si vb ei, dar pana la urma mie imi da dreptate pentru ca ma iubeste si este firesc asa nu? ca doar cu mine sta nu cu sor-sa.bafta.:*