| ღNuTzAღ a întrebat:

Buna am o relatie cu un barbat casatorit..Si as vrea sa ma combin cu el big grin Simt o atractie linga el si as vrea sa fac acest lucru, chiar daca constientizez ca e doar o aventura(in viziunea mea)..Si nu stiu ce sa fac,pe de o parte vreau,dar pe de alta parte voi parea prea naiva sa fac acest lucru,cu toate ca a spus ca o sa facem sex, atunci cind voi dori eu.

20 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca consideri ca asta meriti tu,continua.
Intr-o relatie cu un barbat casatorit,intotdeauna vei fi "cealalta",niciodata nu va fi al tau in totalitate si te vei teme ca te minte chiar si cand iti va spune adevarul.
Si nu-ti imagina ca-si va lasa sotia pentru tine,vrea doar sa se distreze si o va face, daca nu cu tine, cu o alta, n-are importanta.
Un barbat care isi inseala sotia, maine te va insela si pe tine si asa mai departe.
Dar e alegerea ta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu-ți clădi fericirea pe suferința alteia!
Este o pierdere de timp, el nu va pleca de lângă soție, la petreceri/sărbători/evenimente plăcute sau mai puțin plăcute din viața ta, el nu va fi lângă tine!
Asta cauți... singurătate în doi?
Gândește problema la rece, el este un realizat, tu nu.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Fa cum vrei, nu esti prima si nici ultima care ar face asta dar gandeste-te ca roata se poate intoarce oricand... daca intelegi ce vreau sa zic

| iubesc a răspuns:

Vai vai ce va place sa va complicati asa?! Sunt atatia baieti singuri care va astepta sa va iubeasca cu adevarat nu de astia care se satura de sotiile lor si vor sa mearga si pe la altele.

| Salahadin73 a răspuns:

Te va fu.e si te va parasi.

| neutrino a răspuns:

Ai o relatie, dar nu esti combinata? Daca-ti doresti o aventura sexuala cu el, dupa cum singura spui, atunci propune-i direct acest lucru si ai rezolvat problema.

| ღNuTzAღ explică (pentru neutrino):

Pai nu numai eu doresc... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ce simti. Doar sa fii constienta ca actiunile tale vor rani oamenii care nu ti-au gresit cu absolut nimic, niciodata. In plus, exista sanse mari ca si tu, la sfarsit, sa suferi la randul tau. Nu am dreptul sa va judec pentru ca nu cunosc nici situatia, nici oamenii implicati, dar cred cu tarie ca nu ar trebui sa ranim neconditionat pentru propria distractie. Si ce e in neregula cu o relatie normala, in care tu sa fii a lui si el al tau? De ce nu poti alege pe cineva care ti se va dedica in totalitate tie si trebuie sa iti dai viata peste cap cu o relatie plina de incertitudini? Poate barbatul in cauza e deosebit, dar nu e singurul barbat deosebit de pe pamant. Sunt si barbati deosebiti care te-ar face fericita si nu sunt casatoriti... Zic si eu, tu oricum vei face ce vei simti.

Răspuns utilizator avertizat
| biafresh a răspuns:

Unde este moralitatea in ziua de azi?!

| Alcyon a răspuns (pentru biafresh):

Asta-i generatia tarfulitelor, ce se vand pe doi lei happy Pe urma o sa vina sa se vaicareasca pe-aici: am ramas gravida cu un idiot insurat. Sau: m-am indragostit de amantul meu si el nu vrea sa-si lase nevasta. laughing

| DnFn a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. fructul interzis te atrage mereu. Daca prietenul tau se vedea cu alta cum te simteai? Este alegerea ta bine inteles!
O seara placuta!

| ღNuTzAღ explică (pentru DnFn):

Pai are si motive pentru ce se vede cu alta.

| DnFn a răspuns (pentru ღNuTzAღ):

Bineinteles ca are, nu am spus asta. In primul rand nu o iubeste, numai are nimic in comun cu ea, altfel nu venea la tine. Atunci sa divorteze pentru tine, i-ai pus vreodata intrebarea de ce sta cu amandoua?! Voi pierdeti amandoua pentru ca stati cu el, el doar castiga. obtine ce vrea!

| eu6andrea a răspuns:

Prin aceiasi situatie am trecut si eu candva happy numai ca eu mi-am ascultat sufletelul si am mers mai departe cu el happy si dupa vreo 2 ani de "relatie" mi-am dat seama ca el niciodata nu va fi al meu si ca eu mereu eram locul "2" asta era clar cu toate ca mereu imi zicea te iubesc etc.intr-un final m-am despartit de el pentru ca mi-am dat seama ca nu avem nici un viitor si singura care a avut de suferit am fost eu pentru ca el s-a dus acasa la sotia lui si s-au iubit fericiti pana la adanci batraneti happy asa ca tu faci cum vrei... daca crezi ca nu o sa suferi da-i inainte daca consideri k se merita sa suferi iar da-i inainte! important e sa fii tu fericita sa nu asculti lumea sau comentariile care o sa fie desigur happynoroc :*

| Carrie1 a răspuns:

Mai bine stai cuminte pentru ca vei ajunge sa tii la el si atunci nu vei suporta gandul ca dupa ce pleaca de langa tine se va baga in pat langa sotia lui

| dwar a răspuns:

Eu iti recomand sa iti gasesti un cal de bataie si sa nu interferezi in vietile altora,noi barbatii suntem datori sa incercam, totul tine insa de tine, daca vrei complicatii pentru o noapte de amor, atunci mergi mai departe(daca afla nevasta-sa s-ar putea sa porti peruca pentru tot restul vietii), daca vrei mai multe nopti de amor eu iti recomand sa-ti faci un prieten stabil care o are groasa si ii place sexul cel putin la fel de mult ca tine...nu o sa fie greu sa faci asta..bafta!

| AdelaD a răspuns:

Din moment ce este casatorit de ce iti doresti sa ai o relatie cu acesta? Parerea mea este ca ar trebui sa renunti. Gresesti! Si te asigur ca o sa regreti, gandeste-te la sotia acestuia, poate are incredere la el si voi va bateti joc, pune-te in locul acesteia...

| WetDreamAlina a răspuns:

E ok sa ai o relatie de genu. Te va maturiza!

| john33 a răspuns:

Poate ca acum nu constientizezi suficient si esti prea implicata emotional, afectiv etc. si nu vezi suficient de clar lucrurile dar mai devreme sau mai tarziu, cel care va avea de suferit esti numai tu si o sa regreti pt.ca ai avut o relatie cu cineva casatorit, la un momentdat o sa se termine relatia, ti-o zic din experienta.