| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 1 an jumatate cu prietenul meu. Ca in fiecare relatie pe care am avut-o si relatia asta a fost plina de despartiri. Asa este firea mea, nu imi convine ceva ma despart, iar ma impac si tot asa. Problema este ca iar ma gandesc sa ma despart de el pentru ca acum chiar simt ca relatia e pe sfarsite. Dar stiu ca daca fac asta, iar o sa ma tenteze sa ma impac cu el. Cum pot sa fac sa ma despart de el, sa il uit sau macar sa trec peste cu toate ca ne iubim dar asa nu mai merge?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Asta nu e firea ta, asta e imaturitate: sa te desparti de nenumarate ori de cate ori nu-ti convine ceva. Daca era o relatie in adevaratul sens al cuvantului, ati fi avut amandoi maturitatea sa va rezolvati problemele fara sa va despartiti cand i se scoala unuia dintre voi.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prietenul tau e cam moale.Sa nu zic alta vorba.La cineva cu firea ta nu i-as mai acorda atentie.Alta mai statornica.

| SunnyDay88 a răspuns:

Dar ce probleme asa existentiale aveti de "nu se mai poate asa"?
chiar sunt curioasa ce poate fi la varsta voastra.

| ramonici90 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Pai eu am 21 si el 24, deci nu ne numim chiar pustani. si problemele is niste fleacuri, iti dai seama.

| iubesc a răspuns (pentru ramonici90):

Pai atunci nu il iubesti indeajuns.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru ramonici90):

Daca sunt niste fleacuri atunci?!
daca crezi ca e bine sa-ti sabotezi relatiile pentru niste fleacuri sa stii ca esti o fata langa care va fi greu pentru cineva sa stea langa tine si nu meriti sa ai pe cineva langa tine, fara suparare.

| Athée a răspuns:

Daca nu v-ati inteles bine de la inceput, degeaba continuati. Relatia asta nu are viitor. Asteapta un baiat potrivit pentru firea ta. Iti vei da seama cand il vei gasi, pentru ca va face asa fel incat sa te faca sa nj te desparti de el o secunda!

| NickName01 a răspuns:

In general la o joaca din asta de-a despartitul, cel care e mai vulnerabil ramane "despartit"...

| suntZeu a răspuns:

Prietenul tau se vede ca e foarte slab, daca se lasa asa dupa cum ai tu chef chiar merita sa iti cauti altul...Nu ti se pare plictisitor daca ii spui pa si peste 2 minute il suni si ii spui imi pare rau.Si va impacati inapoi, probabil ti-ai pierdut degeaba acel an jumate.De la primele lucruri de acest gen trebuia sa te gandesti, decat so lungim mai bine ne despartim e simplu

succes... ceaowinking

| secret093 a răspuns:

Dupa parerea mea, iubitul tau e mai mult un catelus de companie pe care il arunci cand ai tu chef. Ordoneaza-ti gandurile si vezi ce ai de facut. O sa te desparti de el si o sa incepi o relatie noua, iar noul iubit nu o sa mai accepte sa fie catelul tau. O sa fie iar ceva ce nu-ti convine, o sa ii zici sa va despartiti chiar daca il iubesti pe noul iubit, va despartiti, apoi te apuca dorul de el si vrei sa va impacati, dar el nu vrea. Te trateaza ca pe un nimeni. Atunci ce faci?

Gandeste-te bine! Bafta!

| Blueblueblueeah67 a răspuns:

Daca vrei sa te desparti de el atunci cel mai bine ar fi sa te vezi cu un alt baiat...asa o sa-l uiti big grin bafta!

| FaNa1337K a răspuns:

As zice sa-ti schimbi firea, pentru ca nu vei ajunge departe, succeswinking

| ramonici90 a răspuns (pentru FaNa1337K):

Daca ar fi asa usor, crezi ca nu o faceam?

| FaNa1337K a răspuns (pentru ramonici90):

Tot ce pot sa-ti zic, este ca: incercarea n-are vina happy

| Alle2000 a răspuns:

Pai...daca chiar simti ca e sfarsitul..despartitiva..dar...gaseste pe altcineva pentru a putea sa-l uiti.