| Zoe_7457 a întrebat:

Am o relatie de 1an cu un baiat care mi-a dovedit in tot acest timp de foarte multe ori ca tine la mine cu adevarat si totul merge minunat intre noi, insa se enerveaza extrem de repede si in acele momente imi vorbeste urat iar uneori isi pierde cumpatul si ma loveste.Stiu ca este foarte grav dar nu pot renunta la el am incercat de mai multe ori dar tot m-am intors la el.Am discutat foarte mult cu el pe aceasta tema si imi spune ca el incearca, dar pur si simplu nu mai rezista, intr-adevar si eu sunt foarte enervanta si exagerata dar nu ma pot stapani desi ma straduiesc.Trebuie sa precizez ca de fiecare data isi cere scuze foarte mult ma ia in brate si ma implora sa il iert ca nu a realizat ce face imediat dupa ce se comporta asa.Nu stiu ce sa mai fac. Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Sperman a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa stati de vorba amandoi, dar de data asta sa fie serios. Ajungeti la un compromis, mai lasa si tu de la tine si sa lase si el de la el. Iar chestia cu lovitul nu prea e de apreciat. Eu nu as accepta daca cineva ar da in mine sa stau cu acea persoana.
Cu asta nu e de gluma, poate intr-o zi o sa-ti dea una la nervi de o sa-ti zboare capul. Apoi va fi bine, nu?
Stai de vorba cu el si spune-i sa-si schimbe comportamentul fiindca e inadmisibil, un barbat care da intr-o femeie nu se poate numi barbat.
Daca continua, iti spune de acum, paraseste-l fiindca o sa-ti faca viata un cosmar. In plus nu e el singurul baiat din orasul tau.
Gandeste-te bine...

Bafta!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai fie il internezi la psihiatrie pentru tratament, fie te desparti de el, fie astepti sa te omoare in bataie. Varianta care iti convine cel mai mult.

| gigiro a răspuns:

Nu se accepta un astfel de om! Nimeni nu are dreptul sa ridice mana asupra altei persoane, nici macar parintii. Astazi te loveste cu o palma. si maine. te omoara in bataie. Violenta nu are nici un fel de scuze.

| Zoe_7457 explică:

Pai masi da si pumni de pereti laughinglaughing iar eu chiar ma straduiesc sa nu fiu enervanta big grin dar uneori nu'mi iese.
si nu pot sa ilo las singur pentru ca ma cauta incontinuu, imi da mesaje si etc. si dupa cateva ore tot cedez.

| didu48 a răspuns:

Sa'l parasesti, sa iti traiesti viata, nu sa te legi la cap de acum, sa cauti pe cineva care te respecta si te iubeste, si sa te gandesti la tine inainte de toate. Stii cum e, are balta peste, nu este in lumea asta numai un baiat. happy

| 10n3 a răspuns:

E aiurea pentru ca nu stii la ce sa te astepti din partea lui.stiu ca nu il poti parasi dar gandeste-te ca daca tu l-ai iertat de atatea ori asa o sa-ti faca tot timpul pentru ca el stie ca tu o sa il ierti la nesfarsit.fi tare si nu mai lasa sa se intample asa ceva in relatia voastra... odata ce iubesti o persoana ti-e greu sa o jignesti daramite sa o lovesti.
cred ca el nu te apreciaza destul si o sa-si dea seama de asta doar cand o sa te piarda definitivtongue

| aNdreII_2633 a răspuns:

Buna happy

Daca el te loveste este foarte grav. dar daca continua tot asa inseamna ca are problema pe care nu si-o poate rezolva...Eu iti spun sa il lasi singur ceva timp.cred ca o sa se simta mai bine daca e singur un timp.