| kiddoooo a întrebat:

am o relatie de 1 an si 3 luni. am 16 ani si cateva luni. tin foarte mult la baiatul respectiv, drept pentru care mi-am inceput si viata sexuala cu el. De cand sunt cu el, alti baieti nu ma mai intereseaza, iar cand vad ca el vorbeste cu o fata ( care il place) ma supar, si la orice chestie care nu imi convine, ma despart de el, si dupa ma intorc la el, dar despartirea nu dureaza mai mult de 12 ore.
pana acum tot ce ii spuneam, facea, si parca de fiecare data cand ma desparteam sau suparam de/pe el, el venea la mine, ma implora sa il iert, se ruga de mine sa il iert. si s-a schimbat pentru mine, insa cam de 3-4 luni, ne certam zi de zi, ora de ora, plang mai mereu, la orice lucru se enerveaza, si tipa, imi inchide telefonul in nas, se comporta destul de rece, dar nu ma inseala, si nici nu vorbeste cu alta fata.
Nu stiu ce sa fac, 5 minute ne intelegem perfect, si imi spune ca sunt totul pentru el, iar o zi ne certam. De la cea mai mica gluma se supara, si a devenit si foarte foarte irascibil. In ultima vreme am mari dureri de cap din cauza asta, dar nu vreau sa ne despartim.

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Pai... luati o pauza de 2 saptamani. Nu mai vorbiti, faceti altceva. Dupaia nu o sa va mai certati. Din prima parte se vede ca tineti unii la altii si ar fi pacat sa va despartiti. Daca vezi ca nu vorbeste cu altele, tine de el dupa aia si mai da si tu de la tine... sa se simta bine, sa creada ca mai are dreptate, insa nu exagerand.
Bafta! happy

3 răspunsuri:
| nimiiiiiic a răspuns:

Corect, mare greseala ca ti-ai inceput viata sexuala. Poate acum vrea sa scape de tine, de aceea probabil se poarta destul de rece cu tine. Eu am o relatie ce dureaza de un an...dar nici in ruptul capului n-o sa-mi incep viata sexuala doar pentru ca il iubesc. Asta incalca toate principiile mele. Am tot 16 ani si cateva luni, dar se pare ca gandim diferit. Eu zic sa te desparti de el, chiar daca nu e usor si mai stiu ca nu e nici usor s-o iei de la capat...bla bla, stiu povestea, dar ce rost are sa traiesti in stresul asta?!?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auualeuu...A fost o mare greseala ca tia-i inceput viata sexuala! Ori cat de mult il iubiai nu trebuia sa faci asta! Nu o sa dureze prea mult... acum nu o sa vrei sa ma intelegi... dar cu timpul iti dai seama (poate tiai dato deja) ca nu el este alesul!

| mihaelamiki96 a răspuns:

Buna! pai fi atenta incearca sa fi rece si tu si incerca sa faci aceleasi lucrurii pe care le face si el adica se supara sta morocanos sau din astea si dupa putin timp el iti va reprosa ca dc faci asa dc te superi din orice si atunci tu ii vei spune ca asa face si el! poate se schimba cv. si daca il iubesti nu te desparti de elwinking problemele astea se rezolva