| EvaTramell a întrebat:

Am prieten de o luna și nu știu parcă nu mai este la fel ca la început. La început abia așteptam sa mă văd cu el dar acum îmi este indiferent. Noi ne vedem 3 zile pe săptămână și 5 zile îi plecat. Poate ca și din cauza asta mă simt așa. Acum de revelion a fost la restaurant cu alte persoane. Eu am rămas acasă nu am zis nimic. Ca el si-a făcut rezervarea înainte sa mă cunoască pe mine. Am înțeles dar nu știu. Nu mi place... lîn plus de asta nu mă atrage la pat. Nu mi place deloc. Și acum câteva saptamanii am ieșit cu un prieten, suntem colegi de munca. Și dintr-o poveste în alta am început sa ne sărutam. Mie înainte sa am prieten îmi plăcea de el dar mna cum aveam prieten am.lasato balta. Dar el de la un timp încoace este foarte drăguț cu mine. Îmi zâmbește, intra în vorba cu mine mereu. Dar acum o săptămână s-a schimbat multe. Ne-am întâlnit din nou de data aceasta la mine. Știam ca unde se va ajunge dar nu mi părea rău. S-a întâmplat sa facem dragoste. A fost minunat. A fost foarte bine fata de prietenul meu. Mi-a plăcut.
Acum noi vorbim mă căuta știe ca am prieten și chiar îi povesteam ca nu mai simt nimic pentru prietenul meu. Nu pot sa zic ca simt pentru el ceva. Dar îmi place mă atrage! Și el mi-a zis ca "no las ca cu timpul o sa iti placa" și i-am zis ca nu pentru ca eu știu ce vreau. Vreau pe cineva ca el dar nu am zis. Am bătut doar un apropo. La ce s-a referit el cu timpul.
Eu acum sunt intre. As vrea sa fiu cu el dar nu vreau sa îl presez. Voi ce părere aveți? Fără mesaje jignitoare! Și răspunsuri la misto.
Cum as putea sa fiu cu el? Sau ce sa fac? Vreau sfaturi și păreri.
Mulțumesc și Un An Nou Fericit!

9 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Cel mai simplu te desparti de iubi si te cupleci cu baiatul asta, foarte simplu, esti tanara esti la varsta la care trebuie sa ai o viata sexuala fericita si sa strabati cat mai multe cearsafuri

| EvaTramell explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Da,dar poate el nu vrea. Nu înțeleg la ce s-a referit ca "cu timpul o sa mi placa"
Nu mi va place
Și prietenul meu si-a dat seama. Că nu mi place la pat. Asta este.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru EvaTramell):

Atunci despartete de iubi si straieste minunata viata de fata sexy si single, vei fi mai castigata

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce te simti atrasa atat pe plan sentimental cat si ca urmare a trairilor resimtite in urma acelei satisfactii sexuale incomparabil mai intense si placute in compania noului prieten, in mod logic nu ar mai trebui sa stai prea mult sa analizezi situatia. Poate este gresita impresia mea, dar modul de comportare si indiferenta manifestata fatade tine acum cu ocazia revelionului de mai vechiul prieten denota faptul ca iubirea lui fata de tine nu este una "arzatoare". Intreaba noul prieten fara nicio jena si insista sa-ti spuna/raspunda care ii sunt adevaratele intentii, daca doreste sa deveniti un cuplu stabil sau considera totul doar o simpla aventura. Fericire si sanatate.

| EvaTramell explică (pentru corbulalbrosu):

Îmi este teama cumva sa întreb. Îmi scrie mă căuta dar nu știu îi rece puțin. Și când îi scriu ca îl pup nu mai zice nimic. De obicei zicea ca și eu. Nu stiu ce sa cred. Cel mai bine o sa fiu puțin indiferenta cu el, nu o sa ii mai scriu. Luni o sa îl văd la munca, sunt curioasa dacă mai intra în vorba cu bine. happy îmi place de el și îmi e teama sa nu mă îndrăgostesc de el. Și sa sufăr. Cel mai bine las sa decurgă. La început îmi zicea ca e gelos ca am prieten și ca îi este teama sa nu mă piardă și sa nu mă îndrăgostesc de prietenul meu. Dar pe urma si-a schimbat starea. Nu stiu ce sa cred.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru EvaTramell):

Nu forta lucrurile. Amandoi sunteti majori. Lasa sa decurga lucrurile de la sine. Poate cu unele mici impulsionari cu totul nevinovate ....periodice.

| EvaTramell explică (pentru corbulalbrosu):

Așa am sa fac.happy

| EvaTramell explică (pentru corbulalbrosu):

Astăzi a fost la munca ( este sofer ) dar nu m-a mai salutat. Intr-adevar era șefa mea aici și a zis ca atunci când suntem la munca suntem la munca. oricum. nu m-a salutat. Deși aseară am vb cu el prin mesaje totul a fost ok. I-Am trimis și azi dar nu a răspuns încă. Nu stiu ce sa cred. Poate pentru el a fost doar o plăcere doar o aventura.winking

| EvaTramell explică (pentru corbulalbrosu):

Acum am alt prieten. pentru ca el nu vrea sa se implice într relație. Doar sex îmi poate oferi chiar așa mi-a zis...și eu acum am prieten și vorbim doar de întâlnit nu ne mai intalnim