| anonim_4396 a întrebat:

Buna.Am sa pun intrebarea asta pana ma lamureste cineva. Sa zicem ca am o mica problema. Luna trecuta mi-a venit ciclul pe 13.Luna asta pe data de 7 am avut un contact sexual protejat. Pe la mijlocului actului sexual cand vroia sa ma penetreze exact atunci s-a rupt prezervativul deci nu ma penetrat fara. Asa. Peste 2 zile am mai avut un contact sexual protejat de data asta fara probleme. Dupa cateva zile eu cu prietenu ne-am mai jucat putin sa zic. si m-a penetrat de vreo 3 - 4 ori fara prezervativ. ATAT! Cam asta o fost pe luna asta. In jurul datei de 13 14 15 chiar trebuia sa-mi vina ciclul... dar vad ca intarzie. sanii ma dor dar putin.Eu am ciclul menstrual neregulat nici o data nu vine la timp.am 16 ani. Sa fie vreo intarziere? Multumesc celor care ma ajuta :*. Cei care au chef de misto dati BACK!

Răspuns Câştigător
| Kydutsa a răspuns:

Buna Aliss! kiss

Stai linistita, nu e absolut nici o problemawinking.
Daca nu si-a dat drumul in tine nu e nici vorba de o sarcina.
Si daca tot zici ca ai si o menstra neregulata, stai fara griji!

Nu mai fii ingrijoratawinking.

Pupiiicii! Sper ca te-am ajutat! >big grin

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu te poate lamuri cu certitudine, in afara ginecologului. Tu cauti linistire, gen: stai linistita, nu poti fi insarcinata. Realitatea este ca poti fi insarcinata, iar simptomele premenstruale pot fi tot atat de bine simptome de sarcina. Ai un risc respectabil de sarcina (cam 30%), dar nu e obligatoriu sa fie sarcina. Oricum, intarzierea este imens de mare si impune test de sarcina si consult ginecologic de urgenta. Orice femeie stie ca o intarziere a menstrei de 10 zile impune consult ginecologic imediat, fara nici o amanare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai juca!
Fă un test de sarcină și pentru reglarea menstrei bea ceai de crețișoară.
Pa, pa.

| Angelique a răspuns:

Ar trebui sa-ti faci un test de sarcina, ca sa fi sigura ca n-ai ramas insarcinata, insa daca zici ca ciclul iti vine neregulat n-ar trebui sa-ti faci grijiwinking

| alliss a răspuns:

M-am mai linistit putin big grin... acum sanii ma dor ingrozitor de rau. si mi-au aparut si cosuri. deci am toate simptomele premenstruale. big grin Multumesc tuturor :*

| alliss a răspuns:

Ma omorati cu consultatiile voastre la ginecolog straight face :O:O:O! In primul rand nu am bani de dat pentru o consultatie. si in al doilea rand eu nu merg la ginecolog ori ce ar fi straight face

| natalia_7677 a răspuns:

Buna daca nu a ejaculat in tine nu esti insarcinata, la unele femei sindromul premenstrual apare cam cu o saptamana inainte de ciclu. Ciclul il poti regulariza sa zic asa cu anticonceptionale combinate(nu fac reclama la pastile). Mult noroc!

| iulikka a răspuns:

Daca nu si-a dat drumu in tine atunci poti sta linistita.

| Channel_8872 a răspuns:

Ok este normal ca dupa ce intretii relatii sexuale sa iti intarzie sau sa-ti vina mai repede. Si in ceea ce priveste o sarcina.nu stiu ce sa zic. Mai bine iti faci un test de sarcina sa te asiguri si sa nu mai stai cu grija.