| EmotionalKoma a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor... Povestea incepe asa:Mi s-a pus pata pe un baiat si fara prea multe eforturi am facut rost de id-ul lui.Am vorbit cateva zile si apoi mi-a dat numarul(stia deja ca il plac si cine sunt),parea interesat sa ne intalnim si ma cauta si el(like-uri pe fb,tachinari).Pana la urma am stabilit o zi sa ne vedem,am mers acolo si n-a venit,i-am trimis mesaj si nimic... apoi m-am intors acasa si era online,dar tot nimic.M-am cam suparat am hotarat ca nu mai vorbesc cu el pana nu ma cauta,dar n-a facut-o(habar nu am ce s-a intamplat cu el), e online si nu-mi vorbeste si au trecut deja aproape 2 saptamani de la "intalnire".Eu am un caracter mai puternic,el mai timid si poate l-am luat prea tare, nu vreau sa-l pierd.Ce sa fac? Funda

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LeonardoDiCapra a răspuns:

Nu te merita! daca face asa nu te merita, crede-ma! mai bine l-ai lasa in pace, iar daca el decide sa acorde o a doua sansa relatiei voastre, atunci poti face si tu la fel.dar depinde de ce simti!

succes!

| Zizzou a răspuns:

Baietii uneori se satura repede daca nu au parte de "actiune"
Din cate vad e o fire mai "timida". Poate i-a fost rusine sa vina si de atunci nu a mai vorbit cu tine pentru ca avea impresia ca o sa razi de el sau ca o sa te distrezi pe seama asta. "Poate" l-ai luat prea tare. Baietii timizi trebuie luati ma incet, apoi dupa ce baiatul prinde incredere si vede ca fetei ii pasa o sa fie mai intelegator si rusinea dispare pe o parte

| EmotionalKoma explică (pentru Zizzou):

Si acum ce sa fac sa revina totul la normal?

| neutrino a răspuns:

Sau l-ai aperiat sau, trebuie sa stai la coada.

| loliu a răspuns:

Pai in primul rand eu sunt baiat laughing poate i s-a intamplat ceva rau poate nu a putut sa vina atunci la intalnire si acum ii este rusine sa iti mai vorbeasca poate nu te mai place ori este prea timid eu zic sa-i zici pe messenger ca nu esti suparata pe el. Funda?

| EmotionalKoma explică (pentru loliu):

Cum dupa 2 saptamani de tacere sa ii zic ca nu sunt suparat?hee hee
Atunci va veni intrebarea : De ce nu am insistat eu?
Nu am vrut sa-l cicalesc chiar asa...

| EmotionalKoma explică (pentru EmotionalKoma):

Suparata*

| loliu a răspuns:

Mda ai dreptate...incearca sa te intalnesti iar cu el poate de acea data a avut treaba si acum ii este rusine sa iti mai vorbeasca

| Madalinxddd a răspuns:

Sa-l lasi pe el sa te caute.
Daca nu o face. Nu iti face prea mari sperante cu el