| deutza_5781 a întrebat:

Buna am si eu nevoie de ajutorul vostru iar daca ati avut sau aveti o istorie apropiata ca a mea va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu un sfat sau daca va pricepeti in ale dragostei E o poveste cam lunga dar am sa incerc sa o scurtez Acum 3 ani de zile am intalnit un baiat la scoala mi-a placut si cu timpu m-am indragostit nebuneste de el faza e ca nici eu nici el nu ne amintim cum de fapt ne-am int noi cand a fost prima noastra discutie sau cearta parca sa int asalaughing faza e ca si eu si el ne certam mai mereu pe mass cand il vedeam la scoala pe mess cand ne certam ne ziceam ca ne dam ig eu sau el si ne bagam amandoi pe invisible unu pe altulaughing faza este ca el acum trece a 10 a am crezut ca o sa il uit daca pleaca la liceu dar nu a fost asa am crezut ca nu o sa il mai vad dar nu a fost asa dupa ce a plecat la liceu am inceput sa dam si mai des unu de altu nu cred ca era o zi in care sa nu ne int amandoi in acelasi locuri am ig eu cand sa int prima oara dar apoi am inceput sa se int aboslut pretutindeni parca nu stiu.era si este ceva ciudat ma rog acum 8 luni am inceput sa zic la lume ca am terminato cu el desi nu este asa inca il iubesc ca la inceput! Faza e ca el are o pr acum care este cu ea de 7 luni dar au avut des foarte multe certuri iar cum sa spun el a inceput incetul cu incetul sa ma caute de cand a plecat la liceu vine la scoala la mine fff des mai ales la cls mea sau langa cls mea iar se uita din sec in sec la mine cand privirile noastre se int imi zambeste este ciudat de ex acum este la mare cu pr lui el m-a sunat joia trecuta cu pv i-am recunoscut vocea si l-am intrebat ce vrea dc m-a sunat? Prima data mi-a spus ca m-a sunat sa imi spune ca nu are nimic cu minerolling on the floor i-am spus ca deja stiu cand l-am intrebat a 2 oara mi-a ras ca simtea nevoia sa imi auda vocea si ca sa nu il intreb ca nu stie dc asa.am vb cam 1 ora pe zi timp de 3 zile in astea 3 zile ma suna si imi vb despre certurile dintre noi ne amuzam si m-a intrebat daca ii vreau nr nou? eu l-am intrebat sa imi dea un motiv pentru care sa il vreau iar el mi-a zis daca il vreau sau nu am ramas tacuta pentru 5 sec iar apoi el mi-a zis ca "bine o sa te mai sun eu dar dupa ce vin de la mare ca eu plec la mare maine" i-am spus ok l-am intrebat cu cine pleaca si a zis ca, cu a lui si eu i-am zis ca o sa merg si eu la mare sap viitoare el a spus m-a rugat de fapt sa vin in Costinesti ca acolo se duce si el i-am ras ca nu stiu si ca o sa ma gandesc si am inchis in ziua urmatoare a intrat pe id lui pr lui eu nu am stiut ca e ea si l-am intrebat ce face si cat sta la mare el de fapt ea mi-a ras ca 10 zile l-am mai intreabt cu cine pleaca odata si mi-a ras ca pleaca cu pr lui ea vb in numele luistraight face si eu i-am spus ca atunci nu mai vin ca nu vreau sa iasa scandal si m-a facut "amanta"laughing am ras si i-am zis ca e paranoika si ea mi-a zis ca daca nu sunt sau nu am fost cu el cum de el ii vb mereu despre mine am ramas socata si i-am zis ca nu stiu a iesit eram f suparata atunci nu am inteles dc el ma mintit ce motive avea sa ma minta ...cand am vb cu el la tel mi-a spus de fapt mi-a adus aminte cum dam unu de altu peste tot sau cum dadeam eu i-am spus ca sunt decat coincidente si mi-a ras ceva care ma socat "Nu exista coincidente!" nu stiu ce a vrut sa imi spuna cu asta m-a intrebat daca sunt cu cineva si i-am ras ca da apoi m-a intrebat daca vreau sa le facem lipeala lor adica prietenului meu si prietenei lui eu am luato in glm si am ras Nu stiu ce sa spun simt ca ma place simt asta dar nu stiu ce sa fac cum sa fac eu tin la el da e f complicata trebuie deci va rog daca ati trecut prin asa ceva sau stiti pe cineva sau va pricepeti la capitolu love pls ajutati-ma si pe mine ar conta mult daca mi-ati spune ceva util va rog! Multumesc mult app si

4 răspunsuri:
| byoana a răspuns:

Buna, e cam incurcata treaba in tradevar, pai eu zic ca atunci cand te mai suna sa-l intrebi ceva de genu,, uite vreau sa fi sincer cu mine si sa-mi spui daca ma mai iubesti sa nu, nu ma mai tot inebuni atata ca eu nu mai stiu ce sa cred, odata imi spui ca simti nevoia sa vb cu mine, o data ca nu mai vrei sa auzi de mine, lamurestema si pe mine" daca el zice ca te iubeste atunci incercati sa lamuriti situatia tu te desparti de prietenul tau actual si el de prietena lui si voi ve-ti fi din nou impreuna daca zice a nu te mai iubeste atunci cerei sa nu te mai caute sa te lasa in pace.
bafta!
te-am pupat!

| vasiledumitru a răspuns:

Acele coincidente nu erau coincidente, atunci cand va intalneati des el dorea sa se intalneasca cu tine si iti stia programul, si te astepta sa para ca va intalniti intamplator, si eu asa faceam, si gandeste-te la cate de multe ori te-a aspteptat si poate ti-ai schimbat programul si nu s-a mai intalnit cu tine.
Spune-i ca daca ai vrea sa nu mai vorbesti cu el ca are prietena si nu-i corect din partea ta sa te bagi intre ei, si zii ca iti doresti sa mai vorbesti cu el dar are prietena.
Spune-i ca daca n-ar avea prietena ai vorbi cu mare placere cu el, dar asa n-are rost sa te bagi intre ei si faci scandal.
El se va gandi si va hotari ori se va desparti de ea si va fi cu tine, ori va fi cu ea.
Dar daca va ramane cu ea si va continua sa te sune, sa te contacteze sa nu-i raspunzi, zi ca esti ocupata, ca n-ai auzit, etc. motive de astea.
Trebuie sa se decida odata.

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Wow mi-a luat ceva timp sa citesc tot!laughing Pai sa vedem... daca chiar vrei sa afli ce simte atunci pur si simplu intreaba`l daca vei fi sincera cu el va fi si el cu tine.Si nu o lua in seama pe prietena lui, vrea sa te faca geloasa, dar totul se va rezolva daca vei vorbi sincer cu el.Comunicarea e cheia, stii cum se zicebig grin Primesc funda?smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. mi s-a parut interesant ceea ce ti se intampla.nu am trecut prin asta, dar imi place sa dau sfaturi si sa ascult pe altii. e posibil sa te placa... iar daca a stat cu cealalta e doar pentru ca poate a vrut sa te uite pe tine. dar, desi au trecut atatea luni el tot la tine se gandeste. iar daca tu tii la el si el la tine lasati pe ceilalti deoparte si fiti din nou impreuna sa vezi cum merge. daca va intelegeti bine continuati daca nu asta a fost, tu ai mai vrut sa ii dai o sansawinking:*