| vreausastiu80988 a întrebat:

Bună, am și eu o dilema legata de ceva, dacă ma puteți ajuta cu niște sfaturi, am un prieten cu beneficii de multa vreme și am început sa am sentimente fata de el și el fata de mine, doar ca atunci când am vorbit cu el despre asta mi-a spus ca nu vrea relație momentan, deși ne comportam și vorbin non stop ca și cum am fi un cuplu. Adesea simt ca ma folosește doar pentru chestiile acelea, ar trebui sa renunț la el, știu, dar e foarte greu pentru ca ne cunoaștem de când eram mici, o părere dacă va rog? Ce as putea face?

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sinti foarte bine, chiat te foloseste, ai fi mai fericita daca ai renunta si ai decide sa faci sex pe viitor doar dupa casatorie.

| VoidEternal a răspuns:

Dacă va comportați ca și cum ați fi într-o relație (tu ai spus asta) și vorbiți non stop, de ce simți ca te folosește?

| vreausastiu80988 explică (pentru VoidEternal):

Habar nu am, asta simt

| FreddieM a răspuns:

Scuze, nu pricep prea bine care sunt de fapt,, beneficiile''? Dacă înțeleg bine, orgasmul provocat e un,, beneficiu''? pai exista șpe metode pentru asemenea,, beneficiu'' fără implicarea umanului.
Cheers

| Cheo0S a răspuns:

Nu mai faci sex cu El.
Simplu.

"Nu vrea relatie momentan"
Poate cu tine.

| LostForForever a răspuns:

Ascultați inima cu adevărat nu asculta părerile nimănui mulți o sati spună renunța uita dar numai tu stii ce simțit cu adevărul numai tu ști adevarul.

Te iubește cu adevărat?

| vreausastiu80988 explică (pentru LostForForever):

Nu e vorba de iubire momentan dar ținem unul la celalalt și ne înțelegem super bine, câteodată venea la mine doar sa ne vedem fără a face ceva, și nu știu ce sa fac

| gogugogugogu a răspuns:

Ati incalcat una din regulile unei prietenii cu beneficii: fara sentimente.

| Cheo0S a răspuns (pentru gogugogugogu):

Esti om e normal sa pui sentimente.
Ce e ciudat cum naiba pot oamenii sa faca sex fara sentimente. Abtine-te naibii daca nu vrei nimic serios de la persoana aia.

| vreausastiu80988 explică (pentru gogugogugogu):

La noi nu e asa, ne am îndrăgostit reciproc unul de altul și mi arata, imi dovedește ceea ce simte pentru mine, nu mi e doar prieten cu beneficii. el spune ca e îndrăgostit de mine și mi arata afecțiune, dar nu știu ce sa cred

| gogugogugogu a răspuns (pentru vreausastiu80988):

Atunci nu se mai numeste prietenie cu beneficii, mai aproape de adevar e o relatie in "durerile facerii"...

| Floreee2233 a răspuns:

Când spui "prieten cu beneficii" este evident ca va folosiți reciproc doar pentru plăceri sexuale. Ar trebui sa te îndepărtezi dacă consideri ca această "prietenie" nu îți mai face bine, pl găsești peste tot, scuza mi exprimarea, dar nu merita băiatul respectiv sa îl lași sa te răneasca sau sa te ranesti singura cu așteptări prea mari față de ceea ce ați hotărât împreună să fiți.