| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare...am 16 ani si m`am culcat cu prietenul meu... a fost prima data.Eu eram beata si el la fel. Eu eram ultima zi de menstruatie si am facut`o si fara prezervativ.ne-am oprit destul de repede si nu cred ca a apucat sa ejaculeze nici el nu crede, dar cine stie nu prea eram constienti. Dupa 3 zile am luat niste pastile de a 3a zi sau ceva de genu sa fiu mai sigura. Apoi dupa 7 zile mi-a venit din nou menstruatia ceea ce nu e normal trebuia sa`mi vina cu saptamani mai tarziu, mi-a trecut si dupa 10 zile iar mi-a venit asta inseamna de 3 ori intr-o luna.am facut un test de sarcina ieri si a iesit pozitiv.Nu stiu ce sa mai cred. Eposibil sa fiu insarcinata dupa pastile au fost2]si menstruatia, i faptul ca eram in ultima zi.
dati`mi un sfat va rog.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca testul a fost pozitiv, 99% esti insarcinata. Pastila de a doua zi se ia numai la indicatia ginecologului si numai asa cum o indica el. daca ai luat-o dupa ureche, e foarte posibil sa nu-si faca efectul.
Totusi, trebuie sa repeti testul de sarcina, eventual chiar de doua ori pentru a exclude un rezultat fals pozitiv (se poate). Apoi, urgent la ginecolog, cu unul din parintii tai. Luand pilula de a doua zi s-ar putea ca bebelusul sa aiba malformatii si trebuie sa faci investigtii serioase pentru a afla daca poti pastra sarcina sau, Doamne fereste, esti obligata sa faci avort. E o situatie dificila, dar poate ai noroc si o sa fie totul bine, atat tu cat si bebelusul puteti fi sanatosi.

| marsy a răspuns:

Repeta testul. sex/ dragoste nu se face in stare de ebrietate!
Trebuie sa fii cu mintea limpede. treaza. sa simti rasuflarea fierbinte a persoanei iubite. sa auzi kuvintul te iubesc! Pur si simplu sa plutesti de fericire!
Sper sa fie totul bine. ca la 16 ani nu ti-ar prinde bine o sarcina!

| Alycaaaa a răspuns:

Dc va ****ti daca nu stiti sa va protejati si beti pana nu mai puteti?

Răspuns utilizator avertizat
| roxy_9087 a răspuns:

Eu zic ca e gravstraight face si chiar asa.beata la 16 ani, nu e normalhappy
mergi la un gineocolog.vezi ce iti zice.si bafta!

| Clauditza a răspuns:

Beata la 16 ani pfff...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai bea, nu mai lua pastile de acest tip fiindca sunt toxice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io zic sa repeti testul si dac iasa tot pozitiv cred ca trebuie sa faci o vizita la medic, succes si nu mai face sex beata

| ☮☮☮nebuna☠chiar☠te☠iubeste☮☮☮ a răspuns:

Roxy @ ce e asa ciudat? eu la 14 ani eram manga la ziua mearolling on the floor