| Percik a întrebat:

am si eu o intrebare, daca anti virusul depisteaza un virus il sterge automat? am NOD32

7 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da cu siguranta si eu am tot Nod 32!

| ochiverzi91 a răspuns:

Nu toti virusii sunt depistabili happy

| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Nu mai umbla cu nod 32 decat daca ai calculator foarte slab.Instaleazati Avast Internet Security.
E foarte bun.

| IonutBotosani a răspuns (pentru PsyhoLynxLynx):

Exact! Ai foarte mare dreptate PsyhoLynxLynx! De exemplu aseara mi-a aparut o notificare de la Nod 32 cum ca a depistat un virus, mai exact Cache DNS, iar dupa cateva secunde mi-au disparut vreo 20 de id-uri din lista de Messenger ( mentionez ca il aveam deschis), si s-a repetat de 3 ori.Am dezinstalat antivirusul si am avut surpiza de a vedea ca nu se mai stergeau id-urile.Insa am ramas FARA 60 DE ID-URI! Si pe langa acest fapt NOD 32 gaseste virusi si in fisiere neinfectatelaughing. SPER SA VA FIE DE FOLOS!

| Allya a răspuns:

Depinde de setarile pe care le ai facute. Poti schimba setarile sa te atentioneze inainte sa iti stearga fisierulwinking

| IonutBotosani a răspuns:

Sterge virusii dupa scanarile de sistem, dar nu totdeauna... exista cazuri cand iti apare o ferestra in care sunt locatiile virusilor si actiunile din care trebuie sa alegi, deoarece antivirusul nu a putut sa execute curatarea fisierelor.winking

| Percik explică:

Multumesc tuturor