| blueboymk a întrebat:

Am si eu o intrebare.Sunt cu o fata de 5 luni de zile.Problema e ca ea inca e minora si o coordoneaza parintzii. Ea nu are voie sa ma tina de mana pe strada sau sa ma sarute in public. Iar acest lucru nu face bine deloc relatiei noastre.La inceput mai venea pe la mine pe acasa cand nu facea ore la scoala insa acum mai deloc.Nu stiu ce sa fac.De o luna de zile iesim ca amici pe strada. Ea imi zice sa astept pana cand o sa aiba voie sa iasa cu mine p strada asa cum trebuie.Merita oare?

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Blueboymk@ Atunci nu cred ca stii sa discuti. Mergi la ea, vorbesti calm, ii aduci argumente ca e destul de mare (apropo, cati ani aveti voi 2? ) ii explici ca nu e nimic rusinos, ca nu ii vei face nimic, dar stai, cine ii spune ca voi doi va sarutati sau ca va tineti de mana? Doar la intalnire nu mergi cu mamica de mana |:, totusi cati ani aveti?

13 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

De ce sa renunti la relatie, cand ai optiunea de a merge la parintii ei sa lamuriti treaba?
Sa iti expui problema, sa le aduci argumente, si poate rezolvi ceva.

| Pacala a răspuns:

Pai ce, asta e o relatie? Si cum adica n-are voie sa te tina de mana si sa te sarute in public? Ce, parintii ei ies cu voi la intalniri? Zi`i sa termine cu prostiile, du-o intr-un parculet, sarutati-va, etc happy

| chandnisharma a răspuns:

Eu zic ca daca o iubesti o astepti... dar ea te iubeste?

| dontstoop a răspuns:

Merita daca tii la ea si incerci sa ii cunosti parintii.
Daca nu sunt chiar parintii cool.
Incearca macar sa vorbesti cu prietena ta despre asta.
Doar nu are 11 ani ca sa nu poata sa se sarute.
Fii serios.adica daca tu esti major are cel putin 13 ani. si eu la 11 ani ma tineam de mana cu prietenul si. mama stia asta. iar la 12 ani m-am sarutat laughing pentru prima oarabatting eyelashes
Asa ca vorbeste cu ea despre asta.
Pentru ca daca nu vorbesti mai devreme mai tarziu nu va mai exista!

| Pufulete_4230 a răspuns:

Daca parintii i-ar interzice sa fie intr-o relatie, atunci comportamentul ei in public este foarte ok. Gandeste-te ca este precauta pentru ca nu vrea sa te piarda.

| Florinache_1847 a răspuns:

Merita sa incerci, ce ai de pierdut?

| Ade_5758 a răspuns:

Eu zic ca merita...si parintii mei inainte ziceau la fel dar dupaceea s-au obisnuit:angryeu sunt cu un baiat:X de 8 luni:X)

| xyz_8313 a răspuns:

Pai daca o iubesti merita>big grin

| blueboymk explică:

Eu i cunosc parintii...problema e ca ea mi-a spus ca daca vorbesc cu parintii ei despre chestia asta nu o vor mai lasa cu mine p afara nici asa cum iesim acum

| blueboymk explică:

Chiar o iubesc si nu vreau sa o pierd... Dar nici asa nu pot sta cu ea deoarece sunt baiat si am si eu nevoile mele(nu vorbesc de sex neaparat). De o luna caut o alternativa a despartirii... Spuneti-mi ce sa fac va rog

| blueboymk explică:

Eu am 20 ani ea are 16 ani. odata ma iesit cu ea si ne tineam de mana si era totu bine. dupa 20 minute i suna telefonu...era maicasa care auzise de la o matusa ca ea umbla cu mine de mana. i-a zis sa aiba grija cum umbla pe strada. dupa faza asta ia interzis sa ma mai tina de mana sau sa ma sarute daca vrea sa o lase sa mai iasa cu mine afara...asta e problema + ca la telefon vorbim mai deschis doar cand nu is parintii acasa.cand sunt acasa vorbeste foarte scurt gen: ce faci? stau.nu.nu stiu. Mie mi frica sa nu astept dupa ea pana la varsta necesara si atunci sa imi zica pa pa

| blueboymk explică:

Ma iubeste si ea...nu stiu cat de mult dar ma iubeste

| Dancik a răspuns:

Daca simpti ca iubirea dintre voi este puternica, atunci merita.