| Elena9328 a întrebat:

Buna!
Am și eu o mica problema.
Vorbesc cu un tip, de ceva vreme.
Și acum doua zile, am văzut că îl tot suna cineva.
Am zis, lasă.
O fi vreun prieten, maicasa, mă rog.
Ieri când intru pe Facebook ( după o lună, că nu-l folosesc decât pentru grupul de la facultate) observ că are inimi la toate pozele de la una. Știu pare stupid. Dar culmea că și el i-a dat aprecieri.
Ii spun chestia in fața, că sa știu să nu mai pierd vremea, că nu sunt genul să mă bag, daca omul nu mai vrea să discute laughing. Și cică nu-i adevărat, că nu o cunoaște și că nu vorbește. Dar e bizară situația. Și nu știu ce să fac. Sa-l uit și să-mi vad de viața mea sau sa-l cred?! laughing) Venea vorba sa ne vedem, dar cică nu poate că se duce până la spital, pana mea. Ciudat. Deci, vreun sfat in legătură cu asta?!
laughing

29 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca doar vorbesti cu el, care-i problema ta?

| Freya1 a răspuns:

Te minte si e decizia ta daca vrei sa il pui sa iti demonstreze sau sa renunti.
Oricum e aiurea sa faca asa ceva, sau sa il lasi sa creda ca te-a pacalit.Eu de as fi in locul tau i-as trimite cerer fetei respectiva fara sa ii spun lui si as discuta cu ea sa o descos nu sa o intreb direct, iar dupa i-as arata lui convorbirea si m-as mai gandi daca i-as spune si ei.

| Elena9328 explică (pentru Freya1):

happy nu sunt Ernest. Am pierdut multe. Sa rămână cu cine vrea. Din clipa asta pentru mine nu mai reprezintă nimic. I am zis-o și lui acum laughing.

| Freya1 a răspuns (pentru Elena9328):

Pai nu esti dar iti convine ca si-a batut joc de tine?
Eu sincer i-as face probleme.De ce sa ramana el fericit cu mimoza, cand pe tine te-a mintit cand poate tu ai pus suflet.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Nu ti a batut joc naty ca nici nu se cunosc real, a vb cu el pe Facebook si gata se viseaza maritata

| OldSoul a răspuns:

Incearca sa aflii ce ascunde, de cine e sunat.
Daca te place, vei afla adevarul.
Daca te duce cu zaharelul, daca te minte, daca se scuza, e clar, joaca la doua capete si trebuie sa te desaprti de el cat mai curand.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Multa lume nici nu cunoaste persoana careia ii da like/ador. Si multi dau doar ca sa primeasca inapoi.
Nu inseamna ca si cazul tau e la fel cu ce am prezentat mai sus. Totul ramane posibil pana cand poti sa elimini complet celelalte posibilitati. Zic sa nu tragi concluzii.

| Elena9328 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Și cum sa le elimini? laughing)

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Elena9328):

Deocamdata nu ai cum. N-ai decat sa strangi probe in continuare.
Cand vei fi sigura ca vorbeste non-stop cu tipa aia, atunci poti sa stii sigur daca sa mai vorbesti cu el sau nu.
Sau poate chiar iti spune adevarul.
Din ceea ce ai relatat tu, nu prea poti fi sigura de niciun caz.

| gheorghe699 a răspuns:

Te minte, este un nesimtit, adica nu ai tu incredere in el? pai sa ai. daca te minte? cel putin sa te minta frumos ..lasa-l,oricat de mult ti la el, nu poti construi nimic pe minciuna, pe desinteres, pe lipsa de respect. fata de tine evident.

| RAY a răspuns (pentru gheorghe699):

Cu ce o minte? ea se viseaza maritata cu el

| Elena9328 explică (pentru RAY):

Mă,frate. Daca nu ai înțeles ce am scris vede-ti de treabă, Ray

| RAY a răspuns (pentru Elena9328):

Vrei sa isi spun adevarul? eu cred ca tu inventezi povesti, intrebarea ta spune ceva tu acum spui altceva, realitatea e ca placi un baiat de pe Facebook dar a primit pupici si esti geloasa si ala nu te baga in seama sau te baga vrea sex tu nu vrei sa i oferi, lasa in pace, esti toxica fata

| Elena9328 explică (pentru RAY):

rolling on the floor))))) de ce ți ai făcut cont pe TpU daca nu știi să răspunzi?!

| RAY a răspuns (pentru Elena9328):

Ca sa te bazai Elena, special pentru tine, esti speciala

| Hammurabi a răspuns (pentru Elena9328):

laughing Poți avea liniștită încredere în instinctele tale. Dacă ai ajuns în situația asta, să întrebi lucrurile astea aici, e clar că ceva nu merge cum trebuie. Chiar nu mai are importanță ce și cum. Dă-i liber și vezi-ți de viața ta. Unii chiar merită să li se dea papucii de trei ori pe zi. rolling on the floor

| Elena9328 explică (pentru Hammurabi):

rolling on the floor multu'

| Anabela777 a răspuns:

Il intrebi direct daca te inseala, iar tu il lasi oricum indiferent de raspuns. Aici intervin niste situatii.

1) te minte si-ti spune adevarul ca nu vrea sa te piarda.
2) te minte si ramane cu minciuna.
3)nu minte si-ti demonstrează asta cu un argument solid.
4)nu minte dar nu da doi bani ca sa ti-o demonstreze.

Din toate aceste situatii te sfatuiesc sa ramai cu el doar daca te afli in situatia numarul 3.

| Elena9328 explică (pentru Anabela777):

Nu mi demonstrează laughing. A zis că nu am eu încredere în el. I auzi laughing) și că nu vrea să aibă de aface cu un om care nu are încredere. laughing Parca as fi pe alta planeta laughing. I am zis de câteva ori, tot o tine că nu cunoaște laughing)

| RAY a răspuns (pentru Anabela777):

Cum sa o insele daca nu sunt impreuna? vb cu el p Facebook atat

| RAY a răspuns (pentru Elena9328):

Cat timp nu sta cu tine impreuna, poate sa faca ce vrea

| Anabela777 a răspuns (pentru RAY):

Ah n-am citit calumea. Atunci nu vad ce e treaba ei.

| RAY a răspuns (pentru Anabela777):

E obsedata de el, am mai cunoscut de astea, cica ma intreba de ce vb cu aia, dar omule nici nu ma cunosti real, tot felul de cazuri pe Facebook

| Elena9328 explică (pentru RAY):

E cu mine. Și nu vorbim pe Facebook. Ce dracu laughing, fata in fata

| RAY a răspuns (pentru Elena9328):

E cu tine impreuna? si a primit ceva pupici de la o fata, asta nu demonstreaza nimic

| Elena9328 explică (pentru RAY):

A, deci poate să o și.că nu demonstrează, no?laughing))

| RAY a răspuns (pentru Elena9328):

Ce sa demonstreze fata? voi fetele schimbati baieti ca pe sosete in ziua de azi

| QueenOfLeon a răspuns:

Dump his sorry a**.

| Valentin52 a răspuns:

Te minte cu siguranta