| anayfitza a întrebat:

Buna!
Am si eu o problemabig grin.Mie imi place de un baiat de aproape un an jumatate si nu stiu daca lui ii place de mine.
Nu am curajul sa il intreb...De curand m-a intrebat auzind de la cineva, daca il plac.Eu am fost indiferenta pana la un sfarsit cand i-am spus ca il plac.El are o iubita deja,dar mi-a spus ca daca il plac de ce nu fac nimic? Si uite si problema: Nu stiu ce sa fac!
Baiatul este in scoala cu mine,si el face parte dintr-un grup de mai multi "copii" care nu au o parere prea buna despre mine, si sper ca asta nu il va influenta sa isi aleaga sentimentele.
Puteti sa imi dati o idee cu ce ar trebui sa fac? Dau funda la cel mai bun raspuns, si sper sa fie cat mai multewinking.
Criza dragostei m-a coplesit!laughing

Răspuns Câştigător
| andenda a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui ce simti pentru el,,,thinking pur si simplu flirteaza cu el, fa glume atingel din cand in cand usor pe mana cand vorbiti arata-i cat de bine s-ar simti cu tine. fa-l sa se simta bine in prezenta ta, ca sa isi doreasca mai mult. dai multa atentie si dintr-o data cand se asteapta mai putin ai putea sa nu mai vorbesc brusc cu el cateva zile, va veni la tine caalbina la miere si te va intreba ce ai patit. iai putea spune atunci ce simti pentru el.

| anayfitza explică (pentru andenda):

Draga cicidede, raspunsul tau m-a pus pe ganduri si chiar cred ca va marge, multumesc de raspuns si tie si lui Alinflorin7.

4 răspunsuri:
| TheBlackAng3l a răspuns:

Fa un pas mai mare si sarutal...dar faza cu grupul de prieteni care au o parere proasta s-ar putea sa il influenteze
baietii asa sunt:ce faci ma stai cu aia care e....si face...si drege. tongue

| andenda a răspuns:

Din moment ce tea intrebat de cenu faci nimic este clar ca el ar vrea sa faci ceva. sarutal, prindel singur cumva si incearca sal saruti. te va saruta inapoi, sunt sigura. iti trebuie curaj stiu, dar asta e cea mai buna cale. daca nu ai putea tot intr-un moment singur sa-l iei de mana sau ceva. sper ca te-am ajutat

| anayfitza explică (pentru andenda):

Mai am o prietena buna care tot asa ca mine ii place de el.Nu vreau sa se supere pe mine, si totusi baiatul asa nu este asa de usor de abordat. Apreciez raspunsul rau, si da ai dreptate ca din moment ce m-a intrebat de ce nu fac nimic el vrea sa fac ceva.Si inca ceva mai strica planul, am avut o colega anul trecut care a fost impreuna cu el, si ea a plecat o vreme din tara si s-au despartit si acum cateva zile s-a reintors in tara si imi este teama ca el inca mai simte ceva pentru ea si problema este ca ea il poate lua inapoi cand vrea! Ea este cam profitoare, profita de iubitii ei, de "prietenii" ei si chiar si de cei pe care presupune ca ii iubeste.Stau si ma gandesc daca ma place sau nu baiatul asa, adica ma priveste lung, face glume cu mine, imi zambeste si este atat de dragut! Alta cale dacat sa il sarut nu mai exista?