| anuska1 a întrebat:

am si eu o problema destul de delicata. sunt cu prietenul meu de aproape un an, totul e bine intre noi, dar avem o problema ft mare care ne pune in pericol relatia: Tatal lui nu e de acord cu mine. Ei bine tatal lui nu e de acord cu mine pentru ca eu sunt romanca iar pr meu e ungur. Noi trebuie sa ne vedem doar in oras, sa ne ferim si sa ne ascundem relatia pentru a nu afla tatal lui. De fiecare data cand iubitul meu incearca sa vorbeasca cu el incep certuri, ba chiar s-a si jurat ca nu o sa vrea sa ma vada sau sa ma cunoasca vreodata. Nu mai stiu ce sa frac, pentru ca noi ne iubim si despartirea e ultima solutie, dar el a inceput sa se gandeasca mai des la asta...Ma puteti ajuta cu un sfat sa pot rezolva problema cu tatal lui? Multumesc

3 răspunsuri:
| genifar45 a răspuns:

Bună...i poți explica tatălui iubitulului tău ca îl iubești și ca vei face orice sa-l faci fericita, încearcă sa stai pe lângă tatăl lui și sa-l lingusesți fără ca el sa observe, încearcă sa stai de vorba cu el și întreabăl de ex Cum se mai simte dacă îl supăra ceva, sper ca te-am ajutat happy

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Pai.E cam greu asa... sad sad sad
Of. Pai, ai putea sa ii explici tatalui pr tau ca il iubesti prea mult si vei face orice ca sa il vezi fericit.
Si incearca sa vorbesti si cu mama lui(cat mai politicos) si poate ea are o parere diferita. Fa orice iti sta in putinta. Dragostea invinge mereu!winking
Sper ca te-am ajutat, intr-un fel sau altul laughing sad Ohappy

| anuska1 explică (pentru MadaMadalina1234):

Problema e ca nu pot vb cu tatal lui pentru ca nici nu vrea sa ma cunoasca. iar mama lui e de acord cu noi, dar nu se poate impune in fata lui