| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema sad

Mi-a intarziat ciclul vreo 3 zile dupa care mi-a venit putin doar pentru 1 zi si apoi nimic.
Mentionez ca am avut contacte sexuale numai cu prezervativ, iar prietenul meu totdeauna a verificat daca prezervativul s-a rupt.

Care poate sa fie problema mea? La sarcina nici nu vreau sa ma gandesc

Va multumesc!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o sarcina si acea sangerare sa fi fost una de implantare. Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca optiunea nu este de neglijat.
Totusi, prezervativul folosit corect ofera cea mai inalta protectie, asa ca riscul este totusi destul de mic. Mai degraba o dereglare hormonala (ceea ce, dupa parerea mea, e o veste mai proasta decat sarcina). Trebuie sa faci un test de sarcina din prima urina de dimineata la 7 zile de la data la care trebuia sa apara menstruatia, urmat, in aceeasi zi de un consult ginecologic.

| madagascar a răspuns:

Mergi la ginecolog si fa-ti un control poate ai vreo dereglare hormonala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca ar trebui totusi sa-ti faci un control medical.atunci cand e vorba de sanatate e bine sa te gandesti la ce e mai rau pentru a putea lua masuri...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a venit in seara asta Iichid de cuIoare maronie urmat de rosu, sper ca mi-a venit acum