| Sadop a întrebat:

Buna happy Am si eu o problema, poate ma puteti ajutawinking
Am iesit cu un baiat o vreme... De fiecare data cand ieseam cu el nu ma simteam bine, eram foarte timida. Dar cand am iesit cu alta persoana era total diferit. Cu el puteam vorbi, ma simteam bine in preajma lui...
Nu-mi pot explica de ce nu cu primul eram asa...
Stie cineva ce ar putea fi happy?
Funda!winking

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se mai intampla...pur si simplu nu erati compatibili

| kyGirL a răspuns:

Cred ca nu vroiai sa te faci de rusine in fata lui si de aia erai foarte timida...Iar cu al 2 poate te facea sa te simti in largu tau...

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Uneori facem lucrurile si prin prisma a ceea ce simtim si cu prima persoana te simteai in autodezavantaj si simteai ca nu te putea intelegeti, poate nu avea acelasi limbaj ca si tine, poate avea un comportament mai matur sau in neconcordanta cu starea ta, pe cand cealalta persoana te facea sa te simti tu.
Uneori conteaza sa putem fii noi langa persoana la care alegem sa fim happy fii tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara sa ne dam seama facem unele gesturi, mimici, avem o manera proprie de a raspunde, care il face pe cel de linga noi sa raspunda corespunzator.nu cred ca e vina ta ca nu te simteai bine cu primul.dar daca vreai sa te inveti sa comunici liber cu toti, trebuie sa ai mereu dispozitie buna, astfel iti vor veni diferite idei bune in cap si nu te vei intimida de la orice chestiute :d

| Fr3eZ a răspuns:

Simplu happy

Poate fi de la baiat:
Primul este si el mai timid sau aborda subiecte de vorba mai incomode pentru tine...

Al 2lea baiat probabil ca destinde atmosfera prin glume si subiecte mai comode

Sau poate fi de la tine:
Pe primul baiat il placi mai mult si vrei sa lasi o impresie perfecta... De aici si timiditatea happy Din dorinta de a nu gresi

Pe al 2lea il placi dar nu cat pe primul, astfel incat nu te intereseaza prea mult daca parerea pe care o lasi nu e chiar perfecta happy

| Polinocika a răspuns:

Poate ca il socoteai ca un ideal al unui baiat si iti aparea senzatia ca e prea bun pentru tini