| Lyna a întrebat:

Am si eu o problema si va rog sa ma ajutati!sad
Am intrat anul asta la liceu, si de la inceput, ma inteleg foarte foarte bine cu un baiat. e genu de baiat ideal, frumos, sentimental, care se gandeste intotdeauna la toatesade atat de dulce... el a avut o prietena care l. a ranit taare mult iar dupa ce s. a mai linistit a inceput sa ii placa de colega mea de banca. ea este foarte dulce dar schimba baietii ca pe niste sosete si el chiar nu merita asta!straight face
Mie chiar imi place de el, dar nu vreau sa ii spun. ce credeti? ar trebui sa fac asta?
Imi este frica sa nu mai fie ca inainte...sa nu mai fim ff buni amici, si ca poate ne indepartam.Problema este ca el imi creeaza si sperante... daca st suparata mereu ma intreaba ce am, si e ff dragut cu mine.Am incercat sa nu mai vb asa mult cu el
si sa ma distantez, dar tot el vine la minesadce sa fac? va roog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Buna Lyna. Daca spui ca este asa, atent, ideal si sentimental, poti incerca sa vorbesti cu el si despre problema care te macina.De obicei cand ai o relatie de prietenie mai speciala cu cineva de sex opus, la un moment dat apare si semnul de intrebare, putem sa facem un cuplu impreuna? Poate sa iasa o poveste de dragoste frumoasa, cunoscand persoana, stiind multe despre ea, si caracter, si anumite probleme. Poti fi refuzata, sau nu.Nu exista reguli. Din cand in cand este bine, sa luam noi femeile haturile in frau. Cred ca intelegi ce vreau sa spun.De cele mai multe ori avem reusita mult asteptata si nu regretam ca am facut-o, iar partenerul nostru descopera in noi, o femeie curajoasa, descurcareata si se mandresc cu noi.
Nu lasa timpul sa treaca, pana nu va fi furat exact de sub nasul tau.
Cand un barbat sta langa o fata frumoasa o ora, pare ca a trecut doar un minut.Lasa-l sa stea un minut langa o plita incinsa, si v-a parea ca a stat mai mult decat o ora.
Fa cererea de prietenie, nu te gandi la urmari negative, ca mai tarziu sa nu regreti.
I-ti urez succes si sa revii cu vesti bune. Pup.
nana

4 răspunsuri:
| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Hmm. cateodata e cel mai bine sa pui adevarul dar depinde si de acea persoana
Stai mai mult timp in jurul lui, implica`te mai mult in discutie, in chestii si chiar muta`te cu el in banca

| chandnisharma a răspuns:

Eu zic sa il inviti in parc si sa vb intre 4 ochi si atunci vezi ce zice si daca ti-e rusine sa ii zici in fata scrie o scrisoare de acasa si i-o dai in parc iar el o sa iti dea raspunsul pe loc:d

| ^_^Dayanascunpik^_^ a răspuns:

Iti timit prin imbix sfatul meu

| lulu_8389 a răspuns:

Eu zic sa fii prietena u el si daca vezi ca vrea mai muult actioneaza!