| Abbyka23 a întrebat:

Am si eu o problema. Sunt cu un baiat de 2 luni. si putin cate putin incep sa nu`i mai plac caracterul. Sa ma despart de el? Ca. pana acum mi-a fost putin asa. sa` l parasesc din cauza ca l`am mai facut o data sa sufere si a suferit mult. Si nu mai vreau sa sufere chiar atat de mult. Un sfat? [funda]

3 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Caracterul este unul din cele mai importante lucruri intr-o relatie. Daca simti ca nu va potriviti din acest punct de vedere, mai bine incheiati totul intr-un mod amiabil.In cazul in care problemele lui sunt de natura grava, ai putea sa vorbesti cu el si sa ii spui ca e cazul sa rezolve anumite aspecte.Nu incerca sa il schimbi in nici un alt mod, daca nu te simti bine asa, inseamna ca nu va merge nici in continuare.

| LaadyH a răspuns:

Ai putea sa-i ceri sa se schimbe.si vezi daca reuseste. daca nu poti sa te desparti de el, dar puteti ramane prieteni. poate nu sufera asa mult.
sper ca te-am ajutat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Mai bine mai devreme pana nu e prea tarziu.