| mihaela15 a întrebat:

am si eu problema si va rog sa imi dati cat mai multe sfaturi. sunt de 9 luni cu un baiat, si ne-am inteles foarte bine:X. acum vreo 3 luni, eram pe punctul de a ne desparti pentru ca el nu ma mai cauta deloc. nu ne mai intalneam, se ducea mereu la petreceri si ma simteam foarte neglijata. dar nu m-am despartit de el pentru ca tin foarte mult la el. apoi si-a revenit si ne intelegeam foarte bine. zicea ca nu ma merita si ii pare foarte rau ca s-a comportat asa. dar acum, a inceput sa se comporte la fel. ma cauta foarte rar, si am vrut sa ii raspund cu aceeasi moneda dar acum imi reproseaza ca nici eu nu il caut. el pe 2 august pleaca in spania si sta vreo luna, deci nu o sa mai vorbim deloc. eu l-as fi asteptat, dar cred ca el vrea sa ne despartimcrying. am gasit pe un site la sectiunea cum stai cu dragostea? pe profilul lui scria " m-am gandit mai bine. iau o pauza" nu stiu ce sa mai cred. inca imi spune ca ma iubeste dar e foarte ciudat. eu nu vreau sa ma despart de el.

Răspuns Câştigător
| šρяίηģ a răspuns:

Tipul asta nu te merita pe deplin. Ai procedat bine prin faptul ca i-ai raspuns cu aceeasi moneda, problema e la el daca nu a reactionat. Stii cum e, prima data se iarta, dar nu se uita, iar a doua oara nu se iarta. Sa stii ca si eu am realizat ca "Te iubesc!" nu este spus intotdeana din suflet. De obicei, chiar aproape tot timpul, pauza inseamna despartire. Nu il lua tare, incercati sa vorbiti deschis. Spune-i tot ce nu iti place la el, nu incerca sa il schimbi dintr-o data, mai ales daca nu vrei sa te desparti de el. Nu fii prea temperamentala, dar daca el da dovada de lasitate, incercand sa ocoleasca subiectul, poti fii sigura ca nu prea vrea sa mai ramaneti impreuna. Sau, poate ca pur si simplu este un om mai distant sau asteapta sa faci tu primul pas, sa ii ceri tu scuze prima. Sper ca nu te-am plictisit cu sfaturile mele! Succes si asculta-ti inima!winking

2 răspunsuri:
| mihaela_7412 a răspuns:

Da e clar nu are tupeu sa tio zic in fata dupa o pauza urmeaza despartire nah nu merita sa stii sa suferi pentru ca sunt baieti mai ales ca lui nu ii pasa sunt altii care vreo si nu te au, nu merita stii u cei al tau e pus deoparte

| cristal_7578 a răspuns:

Din cate ai scris aici cred ca lui nu ii prea pasa de tine, poate vrea doar sa`si ocupe timpul si nu are cu cine... oricine poate spune"te iubesc " in ziua de azi, asta nu inseamna ca stii cu adevarat ce simte el, eu cred ca nu te merita, incearca sa i raspunzi cu aceeasi moneda, fii indiferenta, nu`i mai spune ca il iubesti, cauta`l mai putin...