| Georgiana199306 a întrebat:

Buna. Am cunoscut un băiat de vreo 6 luni, de care îmi place mult și nu știu cum sa procedez în situația asta, dacă sa mai continui sau nu. Nu am fost atrasa de el încă de la început, dar în timp, m-a cam luat prin surprindere și am ajuns sa țin la el. Menționez ca el a avut mai multe relații în trecut, printre care și o relație de 7 ani. Cred, din cauza comportamentului sau ca încă mai tine la fosta, deși când ii zic tot ce simt se eschivează, începe sa zică ca am chef de cearta. Încă mai păstrează legatura cu ea, l-am prins când respectiva i-a dat mesaj, a motivat ca a mai cautat-o sa vadă ce face și ca nu ii vrea raul. Nu as vrea sa fiu doar un pansament pentru el..cu toate ca îmi zice ca ii place de mine, nu știu care sunt cu adevarat intențiile sale.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace, ca este inca implicat in realtie cu fost si nu te iubeste pe tine.

| sierra1 a răspuns:

"l am prins când respectiva i-a dat mesaj, a motivat ca a mai cautat-o... Nu as vrea sa fiu doar un pansament"

in cazul ăsta știi ce ai de făcut. E plin de ei!

| CleanHeart a răspuns:

Ruxi țin să te anunt că inima unui bărbat e un templu unde greu ajungi și dacă o femeie a intrat din curte in casa și a făcut ravagii, locul ala o să fie închis cu lacăt pentru totdeauna și chiar daca o sa mai iubească, o să țină femeile doar in fata portii, un bărbat iubește o singura dată cu adevărat și nici o femeie nu o sa o înlocuiască indiferent cat de multe eforturi depune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si anume ce vrei tu de la el? E idiot sa mai tii legatura cu o fosta, maxim lasi loc de salut si atat sau doua trei conversatii daca aveti un plod impreuna. Daca el inca tine legatura cu aia, posibil sa mai fi ramas doar sexul din fosta relatie. Tu anume ce vrei de la el? Sex deja ai obttinut ma gandesc, deci vrei relatie serioasa, maritis?

| Georgiana199306 explică (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate. Asa vad și eu situația. Vreau o relație serioasa, însă degeaba îmi doresc eu asta dacă el încă este antrenat în trecut. Mulțumesc frumos pentru răspuns. Nu am experienta în relații și voiam doar o părere pentru mine, căci nu mai știam ce sa mai fac ca să fie bine.