| Yvonnnee a întrebat:

Am terminat recent anul I la Litere si imi place de un baiat care a terminat anul III la Inginerie. Suntem prieteni pe retelele de socializare si ne apreciem pozele reciproc, insa mie imi place de el...numai ca nu stiu cum sa incep sa vorbesc cu el. El este fotograf in timpul liber. M-am gandit sa ii scriu sa facem o sedinta foto, insa eu sunt plecata acum din localitate. Cum as putea sa fiu discreta, dar in acelasi timp sa am rezultate concrete atunci cand vine vorba despre el? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Jonas94 a răspuns:

Astea nu sunt probleme pe care să ți le pui tu ca fată.
Băieții da, avem problema asta, și mereu ne luăm kix, dar voi nu aveți cum să fiți refuzate.
Nu merge asta cu ședința foto, că s-ar putea să înțeleagă altceva.
I-al pe departe, până ajungi cu discuția în punctul dorit.
Exact ca la inelul de logodnă, tu trebuie să-l determini să te invite el în oraș. Asta dacă îți place să te joci un pic. laughing
Baftă!

| Peachdelight a răspuns:

O doamne, ai atâtea posibilități de a te băga in seama cu el. Pur și simplu poți sa ii multumesti ca ți-a apreciat pozele, sau sa îl intrebi ce părere are cu pandemia asta, cum crede ca va arată noul an universitar. Abordează-l simplu fără a părea prea disperata și încearcă sa îl cunoști. Puțin câte puțin in fiecare zihappy succes!

| VreauRox a răspuns:

Întreabă daca, ar dori sa fa întâlniți la un suc

| Tphhi a răspuns:

Il abordezi...ii spui sa va intalniti si vezi unde duce, o sa iti dai seama daca te place sau nu de acolo