| anonim_4396 a întrebat:

Am un amic cu care ma inteleg destul de bine, lui ii place de o prietena de-a mea(ea stie), insa tipa nu il place(sau asa sustine ea) si de obicei angryamicul meu) seara ma ia in brate, ma pupa, ma tina de mana si chiar incearca sa ma sarute. Ziua lucrurile astea nu se prea intampla(ma mai ia de gat, sau se aseaza langa mine si bla bla).
Intrebarea mea e urmatoare:credeti ca se foloseste de mine, incearca sa gaseasca consolarea in bratelele mele?; chiar sunt foarte confuza pentru ca cum v-am mai spus tipei nu ii place de el, insa in seara asta cand eram pe banca(ma tinea in brate si incerca sa ma sarute) un prieten comun i-a spus ceva de genu:adineauri ai fost cu y(tipa) in scara si erati impreuna si acum esti cu ea(adica cu mine)? baietii astalaughing...cine ii mai intelege pe uniioh go on
Soooooo help ca sunt confuza! aaaa si fundita daca e

Răspuns Câştigător
| Dj Zozo a răspuns:

Eu zic ca ar fi ok sa vorbesti cu el! Adica... daca nu inceteaza cu toate astea.Si pana la urma el cu cine vrea sa fie cu tine sau cu prietena ta?
Deci... spune-i sa iti spuna si tine pe cine place, de fapt!laughing
Adica...pana la urma(vorba Ancai)te foloseste, si asta nu e deloc bine!
Dar...intr'un fel e si vina ta(nu ti'o spun in nume de rau), dar tu i'ai permis toate astea, mai ales daca stiai ca o place pe tipa respectiva!

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Nu. l mai lasa sa se foloseasca d tine. Ori te trateaza ca pe o amica care esti, ori iti spune clar si concis ce vrea de la tine.

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el, sa discutati deschis. Afla de cine ii place de fapt si sub nicio forma nu il lasa sa se foloseasca de tine.
Clarificati cat mai repede situatia dintre voi si totul va fi bine!

| Markus_4003 a răspuns:

Pai in cazul ista eu iti pot zice una poate el incearca sati zica tie ca ii place de tipa respectiva dar el se apropie fata de tine sa fie mai aproape si mai aproape incercind sa te sarute, sati simpta respiratie s. a. m. d. eu cred ca lui ii place de tine dar nu de prietena ta ca cea mai mare parte o petree cu tine nu cu ea...

| kriss_1197 a răspuns:

Hmm. poate asa vede el prietenia dintre voi laughing, dar sincer tine`l mai din scurt si nu ii mai permite, iar in caz ca iti place de el ar trebui sa vb si sa vezi daca mai vrea sa fie cu prietena ta... si lupta pentru el (in caz ca meria)

| izubizu a răspuns:

Poate nu-i place de prietena ta.depinde si din ce surse stii tu asta. :d poate fi exact invers: sa se foloseasca de ea pentru a se apropia de tine. who knows.
cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, mai direct, mai pe ocolite, poate aflii ceva. :d:*