| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg nou in clasa si este cu 2 ani mai mare decat mine(bine a ramas repetent 2 ani pentru ca a fost in spania si...nu mai conteaza asta) in prima zi de cand a venit nu prea vorbea cu mine dar la fiecare ora se uita la mine si imi facea semne, urmatoarea zii a incepu sa ma cicaleasca si imi cerea telefonul, umbla prin mesaje si se uita la poze, ma enerveaza ca se baga in seama si incerca sa se bata cu mine si sa arate ca este foarte "tare" si odata se uita la pozele mele si a spus ca eram urata si exact cum sunt acum "urata" colegii imi spun ca ma place, dar daca mar fii placut nu mar fii facut urata, oare cum ma crede? Mentionez ca este foarte dragut si imi cam place de elcrying

Răspuns Câştigător
| MishikiCrisy a răspuns:

In primul rand, nu ii da telefonul, el al tau si el nu are dreptul sa se uite la mesaje sau la poze. In al doilea rand, daca vrea sa se bata nu tine ca sa demonstreze ce e cel mai tare, spune-i ca e si ca nu are nevoie sa o demonsrteze, asa te vei apropia si tu de el. In al treilea rand, daca iti spune ca esti urata, trantestei o replica gen: "Da, sunt urata, si?" Sigur asta il va soca. Daca iti face semne in ore fa-i si tu cam asa: Cand se uita la tine, iti iei privirea de la el si iti intorci capul astfel incat parul sa iti vina pe spate, dar fa-o cu un ges de mandrete. Sigur o sa ii placa asta.
Fiindca i-ai dat telefonul inseamna ca ori esti timida (nu intreba cum am ajuns la teori asta) ori cam credula, asa ca iti zic sa nu ii zici ce ai vorbit aici pe TPU.
Succes! Iar daca te-am ajutat sa imi dai o fundita.

10 răspunsuri:
| Dracce a răspuns:

Asculta cu atentie tonul voci lui cand iti spune ca esti urata sau ceva de genu (daca are un ton amuzant inseamna ca te tachineaza, daca are vocea normala sau mai groasa, nu e binetongue).

| grapeFruit09 a răspuns:

Vrea sa se faca si el tare. Ignora-l,evita-l/! Cum te rede? Pai daca mereu te cicaleste sh a zis asta,asa prentre altele, inseamna ca nu a zis sincer. Vrea sa-ti atraga atentia si dupa mine o modalitate stupida, nu-mi plac asa persoane.

| grapeFruit09 a răspuns (pentru grapeFruit09):

Mii de scuze pentru greseli.am scris din graba.

| nesuferit a răspuns (pentru grapeFruit09):

Zii sa termine cu jocurile si sa devina serios

| grapeFruit09 a răspuns (pentru nesuferit):

Lol
si de imi raspunzi mie
ce am cu asta?

| nesuferit a răspuns (pentru grapeFruit09):

whistling am avut inpresia ca e intrebarea ta, sunt si mai grabit ca tine

| grapeFruit09 a răspuns (pentru nesuferit):

Ok.fie

| Andraaa_1742 a răspuns:

Pai daca te-ai uitat si tu la desene animate probabil ca ai sti ca baietii cicalesc fetele pe care le plac si banuiesc ca ai varsta la care asta se face din moment ce ceri pareri pe aici laughing) din com tau eu nu am inteles tie iti place de el si vrei sa fi cu el sau iti doresti sa stii daca esti frumoasa sau urata?laughing

| Ciocolacious a răspuns:

Pai...
Sigur ii place de tine! Vroia doar sa faca pe "steckerul" laughing
Daca intr-adevar te-ar fi crezut asa, nu ti-ar fi spus-o in fata!
Funda puppy dog eyes?

| Daniel_Serban_1986 a răspuns:

Si eu imi alint iubita spunandu-i urata mea ca sa nu i se urce la cap atatea dulcegarii. asta nu inseamna ca nu o plac sau ca nu e de fapt frumoasa. dar faza cu telefonul eu niciodata nu suport sa se uite fata in tel meu la mesaje dar nici eu nu fac acest lucru deci mare grija la aceasta categorie ca nu e un lucru bun.