| HinataYuno a întrebat:

Pentru baieti. Un tip de care imi place imi tot da semne ba ca nu ma place, ba ca ma place.Sambata-Duminica(in excursie) ma facea urata... de luni tot imi da semne ca ma place: se uita in ochii mei, m-a salutat primul si mi-a zambit, se uita insistent la mine, colegii lui tot fac baza de el si plus am aflat ca suntem nascuti in aceiasi zi... el nu cred ca stie, adica eu sunt foarte timida si nu i-am putut spune. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se uita in ochii tai, te saluta si te face urata nu inseamna ca te place. In plus, faptul ca sunteti nascuti nu are nicio relevanta. Poate intra baiatul la banuieli ca sunteti gemeni si pe urma chiar ca nu te mai place.

| HinataYuno explică (pentru anonim_4396):

E mai mare cu un an. Deci doar in aceiasi zi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru HinataYuno):

In afara de faptul ca daca ati fi impreuna v-ati putea bucura in aceeasi clipa chiar nu are relevanta. Ba chiar, daca nu sunteti impreuna, atunci cand va fi ziua ta iti vei aminti ca e si ziua lui si e posibil sa te simti prost.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,nu numai tu esti timida,e si el timid si nu stie cum sa se apropie de tine!
Daca au mai bagat de seama si amicii lui ca te place,iti dai seama ca e timorat de ironiile si intepaturile lor!
Baiatul te place,te tachineaza, iti zambeste, te saluta, dar nu reuseste sa-si gaseasca curajul ca sa te abordeze direct si va trebui sa-l incurajezi.
Arata-i ca-l placi, nu e nevoie de mai mult.Priveste-l,zambeste-i si saluta-l dulce, alta incurajare nu-i trebuie si va gasi momentul in care sa-ti si spuna ceea ce toti am inteles aici, adica (,) ca te place!
happy

| neutrino a răspuns:

In timpul saptamanii, el fiind mai obosit, gandeste intr-un anumit fel, iar in weekend, fiind mai dezinvolt, gandeste cu totul in alt fel. Daca-ti place de el, stai in apropierea lui mai mult in timpul saptamanii.

| NameHarris a răspuns:

Sincer sa-ti spun nu stiu cam sa scapi de timiditate singur.Am fost si eu timd pana cand o fata mai mare decat mine cuu vreo 5-6 ani mi-a zis ca sunt frumos si m-a pupat fara sa-mi dau seamalaughing a fost cel mai dulce sarutlaughing dupa aia am scapat de timiditatehappy Eu cred ca te-a facut urata sa-ti atraga atentia mai faceam si eu din astea cand eram pustihappy

| Bøøgey a răspuns:

Macar numele ti l-ai ales bine. Hinata...

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Pai.1.Poate te facea urata ca sa te tachineze si 2.Incearca sa mai scapi de timiditate...SUnt unele fete care te darama din picioare...si au de castigat

| andreimrm a răspuns:

Baietii mai tachineaza fetele care le plac, asta nu inseamna ca te uraste, fac orice sa atraga atentia, iar in legatura cu faptul ca te priveste, iti zambeste, te saluta primul, cu siguranta ii esti draga, incearca sa fii un pic mai destinsa, zambeste-i si tu, fa glume, incearca sa vorbesti cu el, lucrurile vor decurge de la sine..succes.

| MightyHawk a răspuns:

E o posibilitate sa te placa...doar atat. Cateodata nu ne dorim o relatie.

| Georgemy9 a răspuns:

Te place, doar ca nu stie sa iti spuna asta. Si eu am o colega de care a inceput sa imi placa si nu i-am spus asta inca. Prin coincidenta fara asta se buta langa casa mea, are acelasi nume de familie ca bine ( nu suntem rude ) suntem aceiasi zodie.Si da cred ca te place.