| anonim_4396 a întrebat:

am un iubit de un an si ceva.si ne certam in fiecare zi intr-adevar din maruntaie, mai mult ne ciondanim dar din nimicurile astea ajungem sa nu ne mai rasp la tel etc.partea proasta e ca suntem amandoi tauri deci incapatanati, orgoliosi si greu lasam unul de la altul.acum ceva timp i-am propus sa luam o pauza, dar nu vrea sincer nici eu nu vreau sa ma despart de el pentru ca il iubesc mult+ca e in liceu cu mine.nu as suporta sa-l vad cu alta in fata mea zi de zi.cred ca i-as bate cap in kp pe amandoilaughingintr-adevar gresim amandoi.eu mai tip la el sau il jignesc si nu-i place asta.as vrea sa fiu mai dulce, mai calma dar cum?cryingcryingca nu ma pot stapani cand am nervi.mai ales cand stiu ca am dreptate nu pot sa sp"da iubi ok.ai dreptate."nu stiu ce sa mai fac sa-mi refac relatia.sa o fac sa mg bine...eu inca nu am fc sex cu el dar e in plan. dar totusi pentru ca in ultimul timp ne ot certam ma gandesc daca e bine sa ma daruiesc luisad il doresc, stiu ca ma respecta cum a fc timp de un an(niciodata nu m-a presat. s-o fc cu el)in fine. dati-mi niste sfaturi va rog.probabil si voi ati avut mom proaste intr-o rel.cum le-ati rezolvat?

4 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

happy si eu am trecut prin aceeasi situatie ca si tine.asta dovedeste cat de mare e iubirea voastralove struck stii si tu, nicio relatie nu e perfecta. dar e bine ca unul dintre voi sa cedeze, sa o lase mai moale cu reprosurile.ca vb aia: ce-i mult, strica. actioneaza inteligent, daca te apuca nervii, descarca-te dar nu pe el.cui i-ar place un partener cicalitor si irascibil? sa va iubiti multkiss

| VodkaCoca a răspuns:

Incearca sa lasi si tu de la tine si ai sa vezi ca o sa lase si el, stiu cum e, asa sunt eu cu prietenul meu incep sa devin isterica sa tip la el sa'l jignesc sa'l fac in toate felurile sa ii mai dau si cate una nu reusesc sa ma abtin, si acum cateva zile eram cu el in masina in fata blocului si am inceput sa ne certam si ma tinea de maini asa ca ii dadeam cu picioarele laughing i'am prins un picior exact pe fata, la mine situatia e mult mai grava ca a ta, dar tot asa ne luom la cearta de la orice plus ca el e prea gelos, daca ar fi dupa el cand mai mergem la disco eu ar trebui sa stau in masina si el sa intre, m-a vazut ca l'am salutat pe un prieten a venit repede ca ce vorbesti asa senzual cu el laughing e obsedat asa ca am decis sa nu mai mergem la discoteca sa stam acasa sa mergem la un cinema si inainte sa'l fac in toate felurile numar pana la 10 in gandul meu si inloc sa il fac in toate felurile vreo 20 de min ii zic doar sa ma lase in pace sa ma linistesc, vorbeste cu el sa mai lasi si tu si el, bineinteles cand va deranjeaza ceva sa va spuneti dar fara cearta vezi ca m-a deranjat chestia aia fa si tu in mod sa nu se mai intample atat fara certuri etc. Comunicarea este cea mai importanta intr'o rel!
Cat despre daca sa iti incepi viata sexuala cu el, tu stii mai bine trebuie sa te simti pregatita pentru pasul asta sa simti tu ca vrei. Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt leu iar prietenul meu rac daca kauti pe net nu e o kombinatie buna el e prea sensibil. ma respekta si nici daca miar propune nu m ar kulka cu el

| Alexxa_1747 a răspuns:

Hmm...imi suna cunoscutbig grin In prima luna ne certam aproape zilnic si eu eram cea care ceda pana la urma. In momentul de fata este exact invers. Cand ne certam (mai rar) el este cel care cedeaza mereulaughing Stie ca fac pe indiferenta desii imi este greu deoarece imi pasa dar pur si simplu asa ma comport.