| mihaela9684 a întrebat:

Am un iubit si suntem impreuna de 5 luni dar ne cunoastem de aproape 2 ani. Eu nu-i acordam atentie prea mare dar el s-a tinut de mine pina ma cuccerit la nebunie. Mentionez ca am 15 ani, iar el 17, eu inca nu doresc sa am relatii sexuale dar el vrea. Imi promite luna si stelele, dar eu cred ca e prea devreme si mi-e frica ca mai apoi sa nu regret. Ajutor! Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| DemnDeUrmat a răspuns:

Draga mea...care-i graba..acum nu stii suficiente chestii pentru a face asta.te rog sa astepti..sa faci primul tau contact sa fie special, cu o persoana speciala. poate o sa va despartiti si o sa cunosti un baiat mult mai bun si o sa regreti ca nu ii mai poti da lucrul cel mai valoros pe care l-ai avut.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iar copile care vor sex ba frate ma plictisiti

| neutrino a răspuns:

Cere-i acordul mamei tale.

| mihaela9684 explică (pentru neutrino):

Si tu crezi ca va fi de acord? Eu si fara acordul ei am capul pe umeri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Mentionez ca si eu am 15 ani, merg pe 16.Deci cam am fi la fel.Eu,personal,nu consider ca sex-ul ar fi o necesitate, intr-o relatie, mai ales la varsta asta. Daca nu te simti prgatita, nu o face.Nu are rost sa regreti dupa, plus ca viata sexuala se incepe de obicei la varsta de 18 ani.Parerea mea, nu te grabi.Nu are rost. happy

| MiruD a răspuns:

Daca nu te simi inca pregatita, nu o face!
Ai sa regreti. Spune-i sa mai astepte. Si care ar fi graba? De ce te preseaza asa?
Si da. Esti micuta. Si eu zic sa astepti. Va fi timp pentru tot in viata asta. Nu te lasa dusa de val.

| mihaela9684 explică (pentru MiruD):

Mersi de sustinere... asa si fac, mai astept!

| diiiiiana4cka a răspuns:

Hei,nu te grabi sa faci acest pas! Daca tu nu o vrei nu va fi atit de fermecator prima oara, decit daca tu ai fi de acord! Esti mica, viata toata e inainte! Ca el vor fi o multime! Daca te va iubi te va intelege si nu te va grabi! Prietenul meu a asteptat un an ca eu sa fiu gata, si cind i-am zis eu ca sunt gata el ma tot intreba daca sunt sigura de ce vreau sa fac de vreo 100 de ori! Astai dragoste adevarata! si daca te iubeste va putea rabda si fara sex! in primul rind el e un copil ca si tine, tie iti trebuie batai de cap?

| restuleistorie a răspuns:

Vorbeste cu el

| CuteAsFuck a răspuns:

NU. Nu nu nu nu nu. Nu face asta, nu. Ești mică încă. Dacă tot te iubește va mai rezista doi ani.