| Pissy a întrebat:

Bunahappy. am un prieten de 3 ani.acum 2 saptamana am facut sex. mi-a promis ca nu o s ma paraseasca dupa. dar a2-a zi ne-am despartit pentru simplul fapt ca m`a sunat varul lui.acum mi-a dat si ign, nu mai vorbeste cu mine.nu stiu ce sa fac ca sa il uit, deoarece nu prea cred ca mai exista impacare. P. S: am incercat de n ori sa il uit si nu am reusit. ce sa mai fac?happy

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Hm, a fost o inscenare pusa la cale de el, tu nu simteai ca nu tine la tine? si din moment ce spui "am incercat de n ori sa il uit" inseamna ca mereu te-a "chinuit" ba ca sunteti ba ca nu impreuna, daca te-ai culcat cu el de frica sa nu il pierzi mare greseala ai facut

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, urat din partea lui sa iti faca una ca asta.Nu cred ca e un motiv calumea de despartire mai degraba un pretext. Poate a fost pus la cale de el ca sa caute un motiv de despartire, poate gresesc dar nu cred.Depinde ce relatie a-ti avut in acesti 3 ani, poti fi cu un om o viata si sa nu il cunosti destul, iti dai seama.
In mod normal daca un baiat sta atata dupa o fata inseamna ca o iubeste, dar se poate sa fie si ambitia mare, sau poate altceva, cine stie!
DAca el te iubeste cu adevarat, se va intoarce la tine, daca nu o va face, atunci inseamna ca nu ii pasa de tine si din pacate a vrut doar sa te foloseasca si acum nu mai are nevoie de tine...Nu e frumos oricum ce a facut el, mai ales ca te-a sunat varul lui, doar nu era vina ta, depinde si ceea ce a-ti vb, tu si varul lui. Dar ma pune pe ganduri ca a doua zi deja te-a si lasat si a sunt varul lui, pana atunci de ce oare nu a sunat? Gandeste-te la asta.Ai grija de tine si mai ibine uita-l ca mai sunt baieti!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi dacă l-ai ţinut TREI ANI să aştepte... bine ţi-a făcut!
Aşa se întâmplă când fetele abuzează de bunătatea bărbaţilor şi chiar cred că timpul aşteptării valorează ceva mai mult decât o ceapă digerată.

| catthshshshs a răspuns:

A fost o inscenare din partea lui. A stat cu tine doar ca sa te convinga sa faceti sex. Normal ca dupa ce si-a vazut dorinta implinita, si-a luat palaria a plecat.

| Malvina24 a răspuns:

Vroia doar sa se culce cu tine! E banal motivul pentru care v-ati despartit chiar nu-ti dai seama...beiibi s-a folosit de tine, din pacate!

identitate
| identitate a răspuns:

Asta se numeste "teapa" si cam aici ajung aproape toate fetele care inca mai cred ca timpul asteptarii valoreaza ceva. Poate(desi eu sunt convins ca asa e) chiar el si-a pus varul sa sune ca sa aiba pretextul. Cei care fac asa ceva sunt foarte nesiguri pe ei si se razbuna pe fete pentru a uita de problemele lor.Practic nu ti-a facut nimic. O zi nu inseamna mai nimic. O sa vezi si tu asta mai tarziu un pic.
Asta daca e pe bune povestea si nu e inventata.Zambesti cam mult pentru cineva care sufera!happy Sau stii ce urmeaza si "suferi" preventiv?!

happy Stupid? S-o crezi tu (oricare ai fi "inteligentul(a)" ). Nu indemn fetele sa faca sex cat mai repede, mai ales ca nu am probleme in a obtine.happy Cand e vorba mai ales de copii (fete pana la 16-17 ani) chiar recomand sa se abtina.happy Insa daca el e cu ea de cand aveau 13-14 ani nu inseamna ca o iubeste, erau doar copii si era normal sa o astepte. A asteptat pentru ca nu avea incotro, nu din alte considerente deci e absurd sa te bazezi pe cuvintele sale.
Cand e vorba de femei mature insa, unul care e impreuna cu o femeie luni si ani de zile, dorm in acelasi pat si nu fac sex...in mod sigur o sa prezinte "factura" si pretul e mare.Nu aveti decat sa mai dati cati de "stupid" vreti dar traiti intr-o alta lume, ireala...

| stresu a răspuns:

Ce fel de relatie de 3 ani ati avut voi daca te-a lasat pentru o prostie de telefon? Cred ca nu v-ati cunoscut niciodata cu adevarat. Daca zici ca nu va impacati, incearca pe viitor sa cunosti omul de langa tine!

| marsy a răspuns:

Daca te iubea vb cu tine si iti cerea explicatii, il suna pe varul sau si se lamureau toate. Dar acum iti dai seama cine era cu adevarat! E cazul sa-l uiti daca asa este.Nu merita!

| Georgix a răspuns:

Incearca sa cunosti pe altcineva.

| Gorillaz a răspuns:

Deja nu mai inteleg, in intrebarea precedenta aveai un alt motiv pentru care v ati despartit,,, straight face oricum de uitat nu ai cum sa il uiti, a fost, este si va fi intotdeauna primul...doar v a trebui sa te impaci cu ideea ca ce a fost...a fost, o iei ca pe experienta si nu mai lasi sa se intample asa ceva, iar daca poti, ii ajuti si pe altii, imi pare rau pentru ce ti s a intamplat ( si by the way, ca sa o faci la 16 ani,,, nu e cam devreme? )

| dulcik a răspuns:

Sa il uiti si sa incepi o alta relatie cu un alt baiat... ex-ul nu a vrut decat sex si atat

| MixedObsessions a răspuns:

Inseamna ca el a vrut sa stea cu tine doar ca sa ajunga la sex. De obicei asa fac toti dupa ce au ajuns la skopul lor parasesk fetele.

| mpw a răspuns:

Asa patesc fetele ca tine care stau cu un baiat atata timp si nu ii ofera nimica la baiat devine ambitia

| alexyszpysz a răspuns:

Avea 3 ani?

| Enys a răspuns:

Pai poti sa-l faci gelos sa te imprietenesti cu un alt baiat si sa o duceti pana la capat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce treaba ai tu cu varul lui?
Cum te-ai simti daca pe el l-ar suna verisoara ta?
Parerea mea e ca cel de langa tine nu trebuie sa comunice cu nici o ruda de a ta, astfel se elimina multe posibile inconveniente.
Daca e iubire adevarata ve-ti trece peste asta...