| mirabela28 a întrebat:

Am un prieten foarte bun si foarte apropiat care...am aflat ca e gay(de la el). De cand mi-a spus asta a devenit din ce in ce mai distant de mine. Va rog spunesti-mi daca pot face ceva ca relatia noastra de priestenie sa devina din nou apropiata. Va multumesc.

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Cred ca ii e jena ca stii de orientarea lui sexuala chiar daca el ti a marturisit acest lucru. Pe o parte regreta ca ti a zis in special de teama ca nu vei pastra acest lucru numai pentru tine. Sau poate ca trece pur si simplu printr o perioada mai grea. Ar trebui sa porti o discutie cu el in care sa i explici ca nimic nu s-a schimbat intre voi chiar daca el ti a spus ca e gay. Zii ca secretul lui e in siguranta cu tine si chiar nu are de ce sa se rusineze cu asta dimpotriva. Incurajaza l si promite i ca vei fii mereu acolo pentru el cand are nevoie de tine. Are nevoie intr-un fel sa se simta in siguranta. Numai bine

| Cumvreu a răspuns:

Hazel are 100 dreptate
Ai este Rușine și tot o data trebuie sa fi lângă el și sa nu razi de el însemna ce va când un gay ați spune însemna ca are multă încredere in tine și se simte prost Finca ti a spus ar trebui sa fi lângă el și sa al sprijini și sa nu al judeci

| Cumvreu a răspuns:

Ați spun din propria experiența când un baiat gay are încredere sa ați spună însemna ca are mare încredere in tine eu am aproape 17 ani și de mine nu știe absolut nimeni și nu am încredere sa spun la nimeni