| ana_9938 a întrebat:

Am un prieten si sunt impreuna cu el de 11 luni.Noi ne certam aproape in fiecare zi din diferite chestii. El imi zice ca ne certam deoarece sunt prea suparacioasa. Oare din cauza asta ne certam?

Răspuns Câştigător
| Yng a răspuns:

Mda problema asta am avut`o si eu si avem o relatie tot de 11 luni...dar poate nu tot tp e vina ta. explica`i ca in relatie trebuie sa fiti intr`u totul egali. sa va respectati si sa va iubiti si sa mai stea el sa se gandeaska daca poate face asta. iar daca nu... ceea ce face el fai`o si tu lui sa vedem daca`i convine. bafta!

12 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Dastraight face

| xXx_6966 a răspuns:

Nu...credca v-ati saturat unul de altul.

| annkaa a răspuns:

Posibil...incearca si tu sa nu mai pui la suflet chiar tot ce zice ca o sa iti para rau, fa-te ca nu iti pasa uneori... poate o sa ajute la cevawinkingzbay:*

| KySyB3B3 a răspuns:

Sincer din cauza mea m-am certat cu prt meu de cateva ori.ma sup ff repede, si am incercat sa ma schimb. poate asta trebuie sa faci si u doar daca consideri ca merita:*. adica de 11 luni +sa continuie relatia trebuie sa faci anumite sacrifici.SucCes iubiti-va mult:X

| XoOxXo a răspuns:

Si eu am avut o relatie de 8 luni si in fiecare zi deja ne certam si noi.Eu nu cred ca din cauza aia va certati ca tu esti suparaciosa. Spune-i sa fie mai aten la ceea ce zice si prima data ganditi-va si dupa aceea sa spuneti ceva. Daca vrei sa-i zici ceva gandeste bine (adica daca nu o sa va certati din el), asta spune-i si lui.

| ynacuf a răspuns:

Buna, eram si eu odata in situatia ta, nu neaparat din cauza ta dar poate fi si asta o cauza daca tu te superi pentru. orice nimic...incearca macar pentru cateva zile sa fi altfel si vezi cum reactioneaza gandindu-te ca faci efortu asta pentru. relatia voastra, daca merge zilele alea si nu va certati ar trebui sa incerci sa te schimbi pana nu e prea tarziu:-s, bafta!

| HahahaAb a răspuns:

Nu neaparat! Dar daca va certati din orice inseamna ca v-ati saturat unul de celalat sh 11 luni e cam mult...cati ani ai? E prea devreme d "maritis"!

| HahahaAb a răspuns:

Pai ar fi bine sa nu mai traiesti in stres,o sa ai parte si de de-astea,dar mai incolo!
Si daca esti suparacioasa, ce? N-ai voie sa fi TU? Inseamna ca ceva nu merge, dar nu din cauza ta...

| ana_9938 explică:

Da asa fac si eu.inteleg pe moment si dupa...
si parca nici nu am incredere in el chiar daca el nu m-a inselat si nici nu o sa ma insele vreodata
[pentru lexutzu]

| ana_9938 explică:

16 ani am ''simple''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este si iubita mea, ca tine, de 7 luni incerc sa o schimb si nu prea reusesc, ii explic de fiecare data cum stau lucrurile si ca trebuie sa se schimbe si intelege pe moment si dupa o zi doua iar incepe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hihaela,draga mea, tu sti ca te iubeste? daca stii lucrul asta eu zic sa ai incredere il el pentru ca stiu cum este sa nu aiba cineva incredere in mine, uite daca vrei si te rog frumos intra is citeste intrebarea mea... poate in aceeasi situatie este si prietenul tau ca mine te rog frumos http://www.tpu.ro/......-ne-iubim/