| alinaciobanu a întrebat:

am un prieten, sintem de 2 ani impreuna, ne certam mereu din cauza ca el aproape toti banii pe carei cistiga ii da mamei sale. Si din aceasta cauza eu ma inervez si ne certam. Ce sa fac? Mai este cineva in asa situatie? Cum sa procedez?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca locuiti impreuna, puneti toti banii la un loc, stabiliti o suma pe care sa o dati mamei lui si restul cheltuiti-i impreuna. Daca nu locuiti impreuna, nu ai nici un drept sa-i spui ce sa faca cu banii lui si in nici un caz nu poti accepta vreun leu de la el.

| ROB3RT89 a răspuns:

Poi dar nu inteleg de ce te deranjaza asa mult pe tine?! Daca era unu care baga toti bani la pacanele/ruleta, cum mai era atunci? Daca munciti amandoi nu cred ca aveti o situtie delicata din cauza ca el ii da bani mamei sale...

| alinaciobanu explică (pentru ROB3RT89):

Mai bine mi-ar da mie banii. sint geloasă, nu stiu cum sa mai procedez cu el

| ROB3RT89 a răspuns (pentru alinaciobanu):

Dar ce asta te incalzeste pe tine? Cum a spus si @lastride,ii da e cu un scop, nu degeaba! Nu ai de ce sa fi geloasa, poate o sa iti dea si tie pe viitor!

| NoNameJunior a răspuns:

Buna!
vorbeste cu el si spune-i ca ai si tu si el nevoie de banii aceia.
asta nu inseamna ca nu ii mai poate da si mamei sale.
cel mai corect ar fi:cand are bani, iti da si tie, pastreaza si pentru el si ii da si parintilor lui.

| Minnie a răspuns:

Ia-l de barbat si o sa ti-i dea tie :-))

| AliceThai a răspuns:

Pai da si tu banii pe care-i castigi tu mamei tale, sau zi-i ca i-ai dat si cand or sa vina facturile de platit o sa inteleaga ca daca si tu si el o sa continuati asa atunci ceva e in neregula happy

| Trolli a răspuns:

Stati impreuna? Nu contribuie la platile comune sau ce? Il intreti tu? daca da, nu este normal.
Daca nu stati impreuna, e dreptul lui sa faca ce vrea cu banii lui.

| Bia_8599 a răspuns:

Depinde si de situatia mamei lui, daca chiar are nevoie de bani, e de apreciat ca o ajuta.

| iEmonel a răspuns:

Si nu mai ai bani pentru jucarii sexuale?
Du-te si lucreaza si tu. -_-''

| alinaciobanu explică (pentru iEmonel):

Eu lucrez, am impresia ca el nici nu ma iubeşte, numai la mama sa ţine

| didiDia a răspuns (pentru alinaciobanu):

Lasa-l. Nu te iubeste, la mama lui tine, ei ii da banii. Eu n-as mai pierde vremea cu unul ca asta.

| lastride a răspuns:

Daca ii da bani mamei sale nu ii da el degeaba ii da pentru ca are nevoie. Si in plus daca tu esti fata inteligenta nu stai in banii lui(ceea ce nu prea vezi in ziua de azi). Mergi la o sedinta dinasta de cupluri(nu e rusine)

| arinuca a răspuns:

De ce te deranjeaza ca ii da bani mamei lui e si normal sa o ajute cu banii

| georgecristian1987 a răspuns:

Daca stati sub acelasi acoperis nu e normal sai dea mamei, daca nu ce rost are sati ti dea tie...sau poate are si el o mama de 20 de ani.intelegi ce vreau sa spun