| Alina398 a întrebat:

Am vazut ca se pun multe intrebari despre cum sa se procedeze in anumite situatii intr-o relatie. Am 16 ani si am o relatie pe internet de un an jumatate. Nu am avut posibilitatea financiara nici eu nici el sa ne vedem pana acum, dar am strans bani si o sa merg cateva zile sa il vad in septembrie. Faza e ca, desi el a inteles ca nu vreau sa ajungem in ipostaza de a face dragoste, vrea sa il las sa ma atinga doar, in sensul ala. Iar eu nu ma simt bine sa il las sa faca asta fiind prima oara cand ne vedem, in plus nimeni nu ma mai atins in felul ala si nu ma simt pregatita. Ma consider inca mica. El are 18 ani. Este suparat acum pentru ca, crede ca nu am incredere in el si asa mai departe. Nu stiu ce sa ii mai spun sa il fac sa inteleaga. Mi-a spus ca nu trebuie sa fiu pregatita pentru a fi atinsa. Voi ce credeti? Are dreptate? Exagerez eu crezand ca nu sunt la varsta adecvata? Nu prea vreau sa imi incep viata sexuala pana la 17 - 18 ani poate chiar mai tarziu.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand sunteti la distanta, e foarte dificil.Trebuie sa intelegi asta.
Nu ai de unde sa stii ca atunci cand veti fi impreuna nu vei vrea sa fii atinsa.
Depinde ce intelege el prin 'vreau sa te ating'.
Lasa lucrurile sa decurga de la sine. Nu va certati acum, cand aveti ocazia de a va intalni dupa un an jumate.
Intelegeti-va si profitati de acele momente petrecute impreuna. Daca-si va dori sa te atinga, iar tu esti sigura ca nu vrei asta, spune-i ca e prima data cand va vedeti si e mai important sa ...stati cuminti. Spune-i atunci ca nu esti pregatita pentru asta si sa astepte.Nu are nimic de pierdut, din contra!

Hai, ca o sa fie bine!

| borntotwerk a răspuns:

Ceea ce numesti tu nu e relatie..nu v-ati vazut niciodata cum poti numi asta 'relatie'? straight face nu v-ati vazut niciodata..nu ati avut momente frumoaselaughing) si mai vrei sa faci dragoste si cu el..cu un strain sau ma rog nu esti pregatita.e penal oh go on cum poti avea incredere in oricine? laughing) oh go on

| Constantin112 a răspuns:

Pai asta faci cum crezi tu cu atinsul ca doar nu ti se intampla ceva rau si ai mai zis ca ai strans bani sa mergi sa va vedeti. unde la el? ( nu sunt expert in relatii dar stiam ca baiatul vine la fata nu asteapta sa vina fata la el ...infine )

| Alina398 explică (pentru Constantin112):

El are parintii mai dificili. Eu stau in Timisoara si el in Sibiu. Si faza cu atinsul ma deranjeaza pentru ca nu m-as simti comoda dezbracata in fata lui.

| Constantin112 a răspuns (pentru Alina398):

Aaa pai stai asa stai, stai ca nu ai preciat asta... faza cu atinsul am creut ca sa stai imbracata si doar asa sa te pipaie stii ce zic nu? dar daca e vorba de dezbracare deja e prea mult pentru prima data cand va intalniti si da sunt de aceeasi parere cu tine ca nu as face asta.
Si daca chiar te-ar iubi nu ar dori sa te atinga ( mai pe scurt sa te dezbrace si sa te pipaie ) ar astepta sa vina momentul potrivit.
Oricum sfatul meu este sa faci ce crezi tu ca e mai bine si sa nu te lasi pacalita de vorbele lui ( sunt unii barbati care pot astepta mult timp doar pentru a te baga in pat daca esti frumoasa si altii care nu asteapta si din ce ai scris tu imi dau seama ca el in tot timpul asta a stat cu altele si pe tine te-a asteptat pana sa ii pici in plasa. )
Iarta-ma ca ti-am zis asta dar sunt barbat ( nu sunt un barbat care vreau o fata doar in pat si atat ) dar sunt barbat si am multi prieteni de genul asta doar care le plac o aventura si gata si stiu ce are in cap tipul care zice ca te iubeste.
Dar ti-am zis esti fata mare si te descurci tu faci cum crezi ca este mai bine pentru tine nu cum vrea el.

| Sofia97 a răspuns:

Buna, nu vreau sa par prea dura dar eu cred ca daca te-ar iubi cu adevarat atunci nu te-ar constrange sa il lasi sa te atinga...adica este totusi prima oara cand va vedeti fata in fata nu? Ar trebui sa o luati pas cu pas si sa vedeti unde duce aceasta relatie si cel mai important ar trebui sa-i spui lui ca te simti ciudat si ca vrei sa o luati mai incet. Dar daca este un tip de treaba si care tine la tine o sa inteleaga daca ii explici situatia, iar daca nu inseamna ca nu te merita. Iti tin pumnii succes happy

| xallesdx a răspuns:

Buna! Daca te iubeste cu adevarat asa cum iti spune atunci va trebui sa astepte pana cand vei fi pregatita chiar pentru orice lucru cat de mic sau banal ar putea fi el. Dar majoritatea baietilor,na, stii si tu cum e, nu se pot abtine big grin
Tot ce trebuie sa faci este sa il faci sa inteleaga ca esti prea mica pentru anumite chestii si ca nu se termina lumea maine, o sa aveti timp sa faceti tot ce vrea el dupa ce cresti mai mare. Daca tine la tine si te respecta, va accepta...si chiar daca e suparat, repet, daca te iubeste ii va trece!
Multa bafta si ai grija!