| Denisa a întrebat:

I-am zis iubitului meu ca nu ma deranjeaza daca ma insala cu altele si daca intretine relatii sexuale cu altele pentru ca asa am avea o relatie" moderna". Asta nu ar implica sa fac si eu la fel. Faza e ca eu sunt virgina si nu vreau sa fac nimic cu el, si nu as putea pretinde sa ma astepte pana cand ma simt pregatita. Din punctul meu e ok... el de ce s-a suparat?straight face

Răspuns Câştigător
| lextim a răspuns:

Simplu. e cretinhappy

in loc sa zica mersi ca nu esti una care-i sparge timpanul cu crizele de gelozie... sau poate s-a suparat numai asa ca sa nu crezi tu ca te insalalaughing

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca asta inseamna ca nu-l iubesti si nu-ti pasa de el. Nici o femeie indragostita nu ar accepta genul asta de relatie moderna. Doar una care sta cu barbatul respectiv din plictiseala, stiind ca nu e ecva serios.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tu în mod cert nu-l iubeşti. E clar ca lumina zilei.
Păi să-mi fi zis mie prietena asta, nu numai că mă supăram, dar plecam şi dus eram.
Păi din moment ce e cu tine, te doreşte doar pe tine şi doar tu exişti în viaţa lui.
Eu personal, chiar dacă sunt într-o relaţie în care nu pun suflet deloc, măcar îmi respect partenera şi nu o înşel. Dacă-mi dă un astfel de "OK", atunci şi eu-mi dau mie "OK-ul" de a mă despărţi definitiv şi irevocabil de ea.
Din punctul tău de vedere e ok, dar la punctul lui de vedere nu te-ai gândit?!
Eu nu înţeleg ce aştepţi tu.
Nu vrei să faci nimic cu el, despărţiţi-vă, e clar că nu îl meriţi şi e clar că l-ai rănit şi vei continua să-l răneşti.
După una de-alde tine, orice bărbat sănătos la cap ajunge misogin!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@{{Anna}}: Ce să iert? Acest gen de propunere este stupid. Zău că nu pricep cu ce parte a corpului a gândit.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Cum de ce s-a supărat? Poate omul te iubeşte şi el pe tine te doreşte nu pe altă persoană. Chestia asta ce i-ai spus normal că l-a jignit, cred că e tipul clasic de om care îşi doreşte o relaţie cu o singură persoană şi în care să aibă parte de toate. Tu îţi doreşti de fapt să fi cu el dar să nu întreţii relaţii sexuale şi de aceea ai acceptat să fie cu altcineva, pentru că consideri că aşa e corect, pentru că tu nu îi poţi sau nu vrei să-i oferi ce doreşte el, de altfel nu veneai cu ideea asta. Chestia asta cu relaţia modernă nu e bună. Te sfătuiesc să vorbeşti cu el şi să-i spui că nu te simţi pregătită să faci pasul asta şi că aia cu relaţia modernă a fost o prostie. Roagă-l să aibă răbdare. Când vei simţi tu că e ok, atunci va fi. Dar nu fă prostia cu relaţia modernă. Baftă!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate ca a considerat relatia PREA moderna! In general in iubire se cere fidelitate. Daca tu nu dai doi bani pe fidelitatea lui, eu cred ca al s-a simtit ofensat. Chiar daca el, in secret asa facea, totusi nu cred ca i-a cazut bine binecuvantarea ta in a calca alaturi de cuplu!

| Anecherry a răspuns:

Nu stiu, oare i-ai ranit orgoliul? Sau poate ca a simtit ca nu ai incredere in el si nu tii la el. Depinde de ce mentalitate are; tu ai vrut o cale de mijloc, dar a fost mai mult o decizie luata de tine, nu de amandoi, ca si cuplu. Probabil e dispus sa te astepte, si chiar tine la tine, iar tu cu acest lucru i-ai dat o dovada de incertitudine si nesiguranta. Si daca nu are siguranta, se instaleaza o forma de frica, de detasare si de inchidere emotionala. Poate de asta e suparat. bye

| Anecherry a răspuns:

@ kongeriket dar tu nu ierti nimic nu?laughing)

| Anecherry a răspuns:

Sa stii ca ma abtin sa jignesclaughing.

| paramore a răspuns:

Ca e mai destept un pic, dk u nu vrei relatii sexuale at stai singura, sau iti place sa rada lumea de tine ca esti cornuta cum se zice, ca fetele asta fac, se culca cu iubitul tau si pe urma rad de tine ca ce proasta esi ca accepti asta...

| claudia_7744 a răspuns:

Nu i-ai zis bine.cum sa-i zici ca te poti duce la altelestraight facee ca si cum iai zice stii nu prea imi pasa ce faci cand nu esti cu mine.defapt chiar nu-ti pasa daca il lasi puteai sa-i zici simplu ca nu vrei sa aveti relatii si ca daca sar duce din cand in cand la cate una sa o f**a l-ai ierta dar nu ca ii permiti sa te inseletongue! poate el chiar tine la tine si nul deranjeaza sa asteptetongue

| anka a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat un om vrei sa fie trup si suflet doar al tau. Daca el ti-ar fi zis tie ca poti sa faci sex cu cine vrei cum ti-ar fi cazut? L-ai jignit si ai demonstrat ca nu il iubesti suficient.

| vasiledumitru a răspuns:

Ce inseamna relatie moderna, exista oare om modern? Doar comunistii fiind atat de prosti au zis ca vor crea oameni noi, moderni. Eu zic ca relatia ta cu el nu exista din punctul lui de vedere pentru ca el doreste doar sa faca sex, ceea ce un pacat. Mai bine despartate de el.

| J0hn a răspuns:

Deci 1. esti proasta daca il lasi sa faca asta ( sincer / scuze )
2. e un ratat daca nu poate sa te tina in brate fara sa i se duca mintea la altceva.
si 3. fi mai tare sa nu te mai aud cu " l-am lasat "

| anonim_9938 a răspuns:

Poate ca el te vrea pe tine nu pe altele
te'ai gandit la asta?
poate se multumeste cu ce are chiar daca nu i se ofera tot
cat despre c zici tu
te'ai gandit ca atunci cand poate vei face acest pas cu el, ar putea continua sa 'te insele' cu altele
iar atunci te asigur ca te va deranja

| anonim_9938 a răspuns:

Si inca ceva
ar trebui sa'l apreciezi

Răspuns utilizator avertizat
| kittycat_9803 a răspuns:

Sincer, tu ai mai putea sa-l privesti cu aceiasi ochi stiind ca a fost la altele? eu cred ca tu nu-l iubesti si nici nu-l meriti. el s`a suparat pentru ca te vrea pe tine si nu concepe sa mearga la altele si pentru ca probabil nu se astepta la o asemenea sugestie aiurea din partea ta. gandeste`te bine daca mai are rost si vrei sau nu sa fii cu el. bafta!

| Anonim_1434 a răspuns:

Eu krd ca nu il iubesti km dracul sa ii zici asta?:-o

| kriss_1197 a răspuns:

Doamne laughing tu ai gandit cand i-ai spus prostia aia? cum te-ai simti cand el ar tine-o pe alta in brate si asta pentru ca tu i-ai dat voie thinking ok nu te culci cu el, dar sincer sunt baieti care pot astepta si un an. logic ca s-a suparat pentru ca si-a dat seama ca relatia voastra nu e ceea ce el isi doreste si sincera sa fiu nu inteleg de ce ar mai sta cu tine, daca poate sa fie cu oricare fata? daca il intreaba cineva pe mess : ai prietena? el ce ii raspunde thinking poate el vroia o relatie mai serioasa nu sa umble din floare in floare laughing. ai grija pe viitor la ceea ce spui. gandeste-te inainte la consecinte.

| cata_4290 a răspuns:

Denisa fata mamiiiii cati ani ai? daca nu te supara intrebarea. fatooo i-ai spus in fata ca intre voi nu exista viitor de aia s-a suparat omu" asta,gandeste-te un pic nu te pune in locul lui,ia cu tine realitatea. daca ati avea o relatie normala si el te-ar insela cum ti-ar fi,iti spun eu FATAL.ti-ai lua campii,cum esti virgina normal nu te doare dar o sa te doara cand el chiar o va face cu alta si va veni la tine si te va trata cu indiferenta si raceala, asa ai merita scuza-ma ca-ti spun, eu nici in ruptul capului nu i-as spune du-te la alta...virgina sau nu. daca nu-l iubesti spune-i dar nu-ti bate joc de el asa nu cred ca merita daca te asteapta si inca ceva daca il iubesti si il vrei alaturi de tine ce mai astepti e un sentiment foarte placut sa strangi in brate persoana iubita si sa i te darui cu iubire si pasiune.dar cred ca tu nu simti pentru el nici pe sfert cat el pentru tine mai gandeste-te un pic si mai mult de 15 ani nu-ti dau dupa cum gandesti

| SergaTheBoy a răspuns:

Buna! Eu cred ca s-a suparat pentru ca i s-a parut putin cam ciudat sa auda de la prietena lui ca este ok daca intretine relatii sexuale cu altele.
De obicei unii baieti pun prea mult suflet in relatiile lor! Chiar prea mult.
Asta e tot ce stiu.