| Loooolaaaa a întrebat:

Am vorbit cu un baiat pe mess ceva timp..si a vrut sa iesim afara sa ne vedem.

Eram super happy, doar ca intre timp dupa ce am stabilit sa iesim, mi-a zis ca ii place o fata de 17 ani, mai mare cu un an ca el. Mi-a picat super prost, pentru ca imi placea de el.
ma ajuta cu orice lucru caruia probabil altcineva nu i-ar fi dat importanta si...

Nu vreau sa mai ies maine. Dar as fi nesimtita sa-i zic: stii ce? nu mai ies..am treaba.

Asa ca o sa ies. Despre ce as putea sa vorbesc cu el? Simt ca eu, cu orice cuvant ii zic, ma dau de gol ca il plac. Si chiar nu vreau sa stie. Oricum detalii despre el: e roker, stie sa canta super la chitara si e asa de sincer, nu stiu cum sa zic, parca nu are defecte. Deci ce subiecte as putea sa "dezbat" cu el cand iesim? Pe mess e asa simplu dar cand voi fi acolo... nu o sa mai pot cauta subiecte pe netbig grin Deci a little help?puppy dog eyes

Multumesc anticipathappy

6 răspunsuri:
| 97vladu a răspuns:

Cauţi subiecte pe net, cam ciudat dar totuşi. spune-i că îl iubeşti şi gata

| Loooolaaaa explică (pentru 97vladu):

Nu caut subiecte pe net. ma refeream ca acum cand vorbesc am sansa sa gasesc 12847553 subiecte de discutie dar cand suntem face 2 face si ma blochez. de unde le mai scot?big grin

P.S.: poza de prf e bestialarolling on the floor

| 97vladu a răspuns (pentru Loooolaaaa):

Thx

| mariass a răspuns:

Cel mai important lucru in orice relatie (de prietenie/ cand iti place de cineva) e sa fii tu! Nu incerca sa pari altcineva, sa te straduiesti asa rau sa te faci placuta, e ok, sa ii arati ca esti intersata de ce face el, dar nu exagera, cine te place, te place pe tine pentru ce esti tu. Banuiesc ca de obicei vorbiti despre muzica cel mai mult, ai putea sa incerci sa vorbesti cu el pe tema asta. Oricum stiu ca e destul de greu, dar nu te stresa prea mult, o sa vezi la finalul zilei ca emotiile au fost degeaba si sper sa fie totul OK. kiss Ce ii mai place in afara de muzica/ stilul rock? Animalele? Vreun serial / genuri de filme? Succes! Funda? happy

| DODO2111111 a răspuns:

Buna.Ce pot sa-ti spun este ca atunci cand planuiesti ca intalnirea sa mearga destul de bine iese altfel.Iti spun pentru ca si mie mi s-a intamplat.Crede-ma iesi cu el.Ai sa vezi ca in timp ce te gandesti ce subiecte sa pui.Ai sa vezi ca lucruriile vin de la sine.O sugestie: ai spus ca este rocker, vorbiti mult despre muzica, fi tu insati. Daca vrei sa se prinda baiatul ca il placi.Lasa-te dusa de val.Adica..Fi atenta ce vorbeste. Poti sa mai bagi si de la tine.Deobicei cand nu stiam cum sa aduc in discutie daca ii place de mine, strange-am pumnii si l-am intrebat si el a spus da.Dar in cazul tau.Iti urez noroc.

| BleahBluh a răspuns:

Pai daca iti place de el si lui ii place de altcineva puteti discuta despre acea fata happy vezi ce are ea si ce nu ai tu... sau ce ai tu si nu are ea happy mai discutati mai vorbiti. mai scoti si tu asa pe alocuri niste calitati de ale tale si poate il atragi ^.^