| anonim_4396 a întrebat:

Ok, deci am facut cunostinta cu un tip de la mine de la liceu pe facebook (eu il stiam pe el de mai mult timp, dar el nu) si am stabilit ca luni sa ne intalnim in pauza.pentru ca el nu ma recunoaste.

Uhmm, cum pot intra in vorba cu el? :-o E mereu inconjurat de o gramada de prieteni si nu stiu cum sa ma prezint. Sa zicem ca m-am prezentat si pe urma? Ce subiecte sa bag? Ca deja stiu tot cei ii place sau nu.am vb pe mess Imi place super mult de el si vreau ca si el sa ma placa. Ar fi bine sa ii spun ca il plac?

Fundita!

4 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa te duci la el sa-i spui buna ce faci eu sunt fata cu care ai vb.si dupa aceea dupa ce va cunoasteti mai bine spune-i kal placi big grin

| oLeNNNao a răspuns:

Hmm probabil daca e un baiat mai popular nu se v'a uita la tine pentru ca el e obisnuit sa fie inkonjurat de multe fete happy. CAnd o sa te intalnesti cu el fa cunostiinta si fii putin mai indiferenta prefate ca nu esti interesata de el happy! Dupa ce se termina pauza uit'te in ochii lui si zambestei si spune-i "mi-o parut bine de cunostinta" si pwupal pe obrazhappy apoi pleacabatting eyelashes! O sa vezii c o sa vrea sa fie interesat de tine! :* baFta >big grin

| PatyKan a răspuns:

Spune-i sa va intalniti intr-un anume loc. Daca iti e mai usor, poti sa mergi cu o prietena buna. Il saluti, ii spui ca ai vb cu el pe mess si ca ati stabilit sa va vedeti.
De recunoscut, te va recunoaste daca a vazut poze cu tine.
Nu ii spune ca il placi chiar din prima, sa nu il sperii. Incepe prin a'i sugera ca simti ceva pentru el si daca nu reactioneaza, dupa putin timp poti sa ii spui ca ai vrea ca relatia voastra sa avanseze si sa fiti impreuna.
Succes! happy

| cal3star a răspuns:

Daca ai vorbit mult pe mess cu el probabil banuieste ca ai o atractie pentru el, si sentiment reciproc. Subiectele vin de la sine. Eu spre exemplu daca nu am ce vorbii (adica ce s-o intreb), incep sa zic faze amuzante / intamplari care mi s-au intamplat, insa daca vad ca e interesata o lungesc povestea, daca nu o scurtez pe cat de mult posibil.

Un alt subiect sa zic asa ar fi sa vorbiti despre filme si actori, o puteti tine FOARTE mult happy. Sper ca ti-am fost de ajutor