| fluturascolorat a întrebat:

anul asta trec a 9-a si avand in vedere ca la liceu sunt si baieti mai mari(16-17-18) logic ca poate imi voi face un prieten.Eu nu am avut un prieten pana acum(am incercat) nu e vorba ca nu a vrut nimeni sa fie cu mine insa eu as dori o relatie mai serioasa, adica nu primul care imi sare in cale cu ala sa fiu.Nu as vrea ca un baiat sa ma faca sa nufer (am vazut pe TPU zeci poate sute de fete care"m-am despartit de cutare si nu pot sa mi-l scot din minte")Exact asa sunt si eu, poate fac o greseala ca pun atata suflet in relatii dar asta e, as vrea sa gasesc persoana potrivita care sa nu ma faca sa sufar.Intrebarea mea este:Credeti ca mai exista baietii care sa nu le faca pe fete sa sufere?

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Cunosc baieti care erau vagabontzi etc pana cand au intalnit fata potrivita care lea pus capac si ia cumintzit definitiv.
daca nu incerci nu ai de unde sti cum va fi relatia. pana la urma suferinta face parte din viata si sti vorba aia "de ce tie frica de aia nu scapi"
asa ca atunci cand inlnesti un baiat care sa'l placi si sa te placa si el pe tine nu mai sta pe ganduri. incearca. daca merge ok daca nu asta e. :*:*

| alexanelly a răspuns:

laughing)) la fel ar putea spune si un baiat despre o fata. Pot spune ca asa eram si eu in a 8-a dar cu timpu o sa gasesti baieti care ar da orice sa fie cu tine, nu trebuie sa vezi intr-un baiat o persoana care te face sa suferi, uneori este bine sa pui suflet intr-o relatzie si sa nu iti fie firca ca persoana respectiva o sa te dezamageasca. pupici

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Mai eu sincer nu as face vreo fata sa sufere numai ca ele ma fac pe mine.Bine ca nu am stat cu toate tute... dar mi s-a intampalt acum 2 ANI cu o fata cred ca am plans de nu am mai stiut de mine si chiar si acum DE 2 ANI iti dai seama inca mai tin la ea dar cred ca nu mai are rost in fine cauta bine si asculta la mine baietii sentimentali s sensibili nu te vor ranii niciodata dar as ai grija ca nici tu sa nu o faciwinking

| emillie a răspuns:

Nu prea cred.Tu ai auzit de vorba aia "daca nu risti,nu castigi"? Probabil ca mai sunt,dar ceva probleme poate tot o sa intervina,nimic nu e perfect, in concluzie nici macar intr-o relatie. Asa ca da-i bataie, de unde sa stii daca nu incerci?! Plus ca de ce fugi nu scapihappy.

| fluturascolorat explică:

Andrei,cred ca uneori este bine sa imi deschizi sufletul in fata unei fete,alteori nu, daca tu crezi ca fata e de incredere, cred ca e ok.Eu zic ca nici o fata nu vrea ca baietii sa sufere, Tu zici ca nici baietii nu vor ca fetele sa sufere. Oare asta o fi adevaru?

| bebelushabb a răspuns:

Risca-te! oricum nu exista dragoste fara suferinta. Si daca o sa suferi ce? o sa ti treaca.iar cand va trece timpul te vei uita inapoi si vei zambi. Totul face parte din procesul de maturizare. E frumos sa iubesti.si merita.indiferent daca la sfarsit vei suferii.

| Ashlinn a răspuns:

Daca te vei gandi mereu la ce poate intampla, vei rata multe lucruri si poate mai apoi vei regreta.
Nu poti sti care baiat te va face sa suferi si care nu.asa ca daca nu risti nu vei sti niciodata. lasa-te purtata de val si nu mai gandi atat de departe. sper sa ma asculti.am 15 ani.si sunt verisoasa fetei care are contul. si eu trec clasa a 9-a si am aceleasi asteptari, asa ca mult noroc >big grin