| anonim_4396 a întrebat:

Trec printr-o perioada groaznica,m-am sfatuit cu multi prieteni dar n-am gasit solutia potrivita,asa ca m-am gandit ca poate voi gasi solutia aici.
Deci, am fost cu un baiat 7 luni si ne-am despartit, el mi-a dat verde din cauza ca l-am inselat de 2 ori(vreau sa pun o paranteza aici,l-am inselat din cauza unei foste prietene foarte bune,care m-a indrumat sa fac multe lucruri gresite,ea stiind ca sunt influentabila, intr-un final si-a indeplinit scopul si m-a despartit de el si a facut ce a vrut cu mine.) si acum el este cu o alta fata de 5 luni pe care o credeam o prietena foarte buna, ei doi vorbeau de cand eram cu el si...ma simt si eu unpic jenata de faptul asta.
Intr-un final,vreau din suflet sa ma impac cu el, nu e zi de 6 luni sa nu ma fi gandit la el...mai ales atunci cand ii vad pe ei doi impreuna,simt ca se topeste inima in mine,stiind ca as fi putut fi eu in locul ei si acum,faza e ca e mica de statura,urata si proasta la invatatura si nici nu are multi prieteni :-s
Va rog ajutati-ma,eu voi lua legatura cu el dar nu stiu ce sa ii spun,daca imi spune ca nu vrea sa se mai impace cu mine? Vreau ceva convingator, care il poate face sa fie din nou cu mine.Nu sunt genul care se baga in relatii, dar in dragoste si in razboi totul e permis!
Multumesc daca v-ati ostenit sa cititi tot textul si sa imi lasati un sfat! Apreciez enorm!
DAU FUNDITA! :*

Răspuns Câştigător
| JustMe34 a răspuns:

Nu e placut sa citesti ce-ti voi scrie da e greseala ta, asumati-o.Nu e frumos sa-i faci asa ceva fetei, gandeste te ca si tu ai fost in locul ei si s-a bagat o tipa.Si daca fata asta cu care este acum a vb cu iubitul tau in timp ce voi erati cuplati... daca baiatul chiar te iubea cu adevarat nu-ti facea asta.Asa ca sfatul meu este sa nu te bagi..insa faci cum doresti, gandeste te la ce castigi si la ce pierzi

7 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Parerea mea e ca incerci degeaba sa te impaci cu el, nu cred ca te va ierta l-ai inselat de 2 ori totusi poate se gandeste ca o s-o faci mereu evident ca nu mai are incredere in tine. Si eu in locul lui as proceda la fel adica nu pricep de ce sa inseli? in fine nu sunt eu in masura sa te judec sunt alegerile tale dar ar fi bine sa il lasi sa isi vada de viata lui si tu de a ta, lasa-l sa fie fericit merita si el asta. Greselile sa platesc mai devreme sau mai tarziu!

| xallesdx a răspuns (pentru Hαppiηеss):

Faza este ca el m-a iertat ca l-am inselat,asta a fost demult.
Chestia este ca...el a inceput sa vorbeasca cu tipa aia si nici eu nu stiu ce s-a intamplat.M-a iertat fiind constient ca n-am facut`o de buna voie, a stiut ca m-a impins proasta aia de la spate, in fine, nu are rost sa scriu toata povestea ca e lunga... Vreau doar sa-i demonstrez ca sunt mai buna ca tipa cu care e acum, oricum relatia lor nu o sa tina pentru ca se cearta cam des din cate am auzit.

| LovellyAngel a răspuns (pentru xallesdx):

Nu ti-a pus nimeni cutitul la gat pentru a te duce cu altul, degeaba te scuzi ca te-a influentat X si Y. Numai o persoana fara caracter si fara minte poate fi condusa altcineva, asa ca ar trebui sa iti accepti greseala.
Nu iti zic cu rautate, dar nu mai incerca pentru ca tipul merita pe cineva mai bun, degeaba o faci urata si proasta, tu nu o cunosti. Ar trebui sa inveti ca pe viitor sa nu mai repeti aceste greseli

| xallesdx a răspuns (pentru LovellyAngel):

O cunosc foarte bine, imi era o prietena foarte buna plus de asta a fost si cu mine in clasa

| xallesdx a răspuns (pentru LovellyAngel):

Si nu sunt fara caracter sau fara minte.
Pur si simplu asa sunt eu, influentabila.

| kim26 a răspuns:

Din moment ce tu l-ai inselat de mai multe ori, nu ai cum sa te astepti ca el te va primii cu bratele deschise. pune-te in locul lui si gandeste-te daca tu l-ai fi iertat. Incearca sa iti gasesti pe altcineva, lumea nu se termina la un singur baiat!

| Rox1610 a răspuns:

Pai am citit tot si nu conteaza ca tipa e proasta si nu are prieteni, e scuda sau urata, daca lui ii place. Dar daca a stat cu tine inseamna ca a tinut si la tine. Acum e cam greu sa ii desparti, nu ai cum sa il faci sa renunte la ea decat daca inca are sentimente pentru tine. Incearca sa vorbiti ca prieteni pentru inceput si pe zi ce trece avansati in discutii, nu grabi lucrurile pentru ca s-ar putea sa o dai in bara si sa nu mai vorbiti deloc.