| ONE123456789 a întrebat:

Anul trecut am cunoscut un baiat la o nunta. Tot se uita la mine si atunci cand ma uitam eu la el, el intorcea privirea. Apoi am facut cunostinta. Eu la inceput am crezut ca el are 18 ani si el a crezut ca eu am 16 ani. Dar eu am 14 ani si el 20. Sincer nu vreau nimic cu el fiindca are si iubita. Si mai este si diferenta de varsta. Chestia e ca ma gandesc la el intruna. Niste sfaturi cum as putea sa il uit! Fara jigniri va rog! Mersi!

Răspuns Câştigător
| OanaRalucaPorumb a răspuns:

Incearca sa iti ocupi timpul cu ceva, sa iti gasessti o activitate. Daca ai o ocupatie sau iti petreci timpul cu ceva anume, o sa il uiti mai repede.
P.S. Cand iti vine el in minte, incearca sa te gandesti la cu totul si cu totul altceva, sau sa faci ceva.
SUCceS!

3 răspunsuri:
| 1stResponder a răspuns:

Pai... nu este nevoie sa faci ceva anume ca sa il uiti. O sa treaca de la sine, dar incearca sa iti ocupi timpul cu altceva.
Si mie mi s-a intamplat ceva de genul, dar am uitat dupa 1 saptamana, 2... Deci, incearca doar sa-ti ocupi timpul, gaseste diferite activitati, fa-ti prieteni noi... Etc

| Alexandra_Zaharia_1997 a răspuns:

Simplu...cauta o alta persoana la care si an care ai ancredere si crezi ca ati place...

| Nicola_Cata_1991 a răspuns:

Rsp meu treci mai departe ca are 20 ani face ce vr@@straight face!