| LookAtMeNow a întrebat:

Ar mai putea fi vorba de sarcina daca nu am avut contact sexual propriu-zis (petting, insa nu aveam haine pe noi si a existat o atingere a organelor sexuale) si am avut ciclu normal timp de 2 luni? Multumesc!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sanse de sarcina nu sunt

| unarab40 a răspuns:

Nu esti insarcinata sigur

| Alcyon a răspuns:

NU

| pietrean a răspuns:

"Ma uit la tine acum" si ma minunez:prin noiembrie 2010, afirmai ca ai fi in clasa aVIII-a.deci acum, ai avea 17-18 ani.La varsta asta, intrebi daca esti insarcinata de la petting, de la o atingere a organelor sexzuale? De la 14 ani,tot intrebi daca esti insarcinata(am citit intrebarile tale).
Stii cand se elimina ovulul,ce este acela spermatozoid,cat traiesc ei, cand este perioada fertila, ce este menstruatia, ce este acela un prezervativ? Cauta raspunsurile pe GOOGLE, ca poti afla in 5 minute(nu sa tot intrebi 3 ani la rand, daca esti insarcinata).Mai pune mana si pe o carte de sexologie, ca doar asa poti sa afli lucruri despre trupul tau, sanatatea ta.De petting stii, dar cand poti ramane insarcinata, ioc!

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaBanateanu1996 a răspuns:

Daca ai avut ciclu normal timp de 2 luni nu ai de ce sa iti faci griji,Mdana are dreptate, din moment ce nu a ejaculat nu ai de ce sa te temi, insa ai grija, aceste joculete pot duce la lucruri serioase, mai bine faceti direct si va protejati si nu mai ai de ce sa te stresezi tongue

| mdana a răspuns:

O, doamne, stai draga linistita, daca este cum ai spus tu si nu a existat contact sexual ( penetrare si ejaculare in interior) nu ai de ce sa iti faci nici cea mai mica grija! Nici daca te rogi sa ai parte de o sarcina nu se va intampla asta. SUNT SANSE 0!