| Cristianacrissy a întrebat:

Buna, as avea nevoie de o parere, am incercat sa fac dragoste cu prietenul meu, si a intrat cam jumatate sau mai mult dar nu mi-a curs deloc sange si nici durerea nu a fost foarte mare, a doua zi am incercat din nou, dar mult mai grabiti am sarit peste preludiu si m-a durut si nu a mai intrat asa mult. De ce? Oare mai sunt virgina?

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Draga mea, si daca nu ai facut niciodata sex vaginal, dar ai facut anal sau oral, nu mai esti virgina.winking

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doi proști asta sunteti, sexul se face doar in cadrul casatoriei nu asa cum face ti voi. Ce varsta ai?

| tunoi88 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De ce sunt prosti? Unde scrie ca sexul se face in cadrul casatoriei cum zici tu?

| ania a răspuns (pentru tunoi88):

Scrie in Biblie, Cartea creatorului, 1 Codinteni 6:18:Fugiti de curvie!
Curvie inseamna sex intre persoane necăsătorite, preacurvie inseamna ca cel putin una e căsătorita.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru tunoi88):

In Biblie scrie dar daca tu nu o citesti treaba ta

| tunoi88 a răspuns (pentru ania):

Eu zic sa nu ne mai dam aia sfinti, ca nu exista.

| tunoi88 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am citit biblia cand eram mic. Tu esti perfect este? Tu respecti biblia happy

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericita daca ai alege sa respecți planul Creatoeului si sa daci aex numai după casatorie. Sexul faea casatorie nu e binecuvantat decreator, aduce mustrari de cinstiinta, riscul de sarcuni nedorite, boli xu tranamitwre sexuala si nefericire pe yermen lung.

| sweetys a răspuns:

Virginitatea e un termen abstract. Atata timp cat a existat penetrare nu mai esti. Nu este o regula ca sa te doara si sa iti curga sange, fiecare corp este diferit. Iar preludiul are si el un rol, acela de excitare si lubrifiere astfel incat sa nu se frece piele pe piele ( daca pot sa ii zic asa).

| mihai69 a răspuns:

Cum să mai fii virgină dacă ai fost penetratăde un penis?!?

| Hyperion7 a răspuns:

Din moment ce penisul a intrat in vagin, nu mai ești virgina.
Virginitatea nu are treabă cu sângerarea. Poti sau nu să sângerezi la primul contact sexual însă asta nu înseamnă că mai ești virgina.
Himenul oricum are o gaura pe unde curge menstruația, deci da.
Faptul că e grăbit sexul și a fost neplăcut pentru tine, ar trebui comunicată treaba asta cu el.

| Cosmin3412 a răspuns:

Nu mai ești virgină. Data viitoare nu mai săriți peste preludiu. De aceea te-a durut a 2. a oară asa tare. Nu lua in seama toți frustrați care îți țin predica despre sex (doar dupa căsătorie, etc). Viața e scurtă bucurati-va de ea. Dacă vrei si alte răspunsuri fără să te jingeasca copii ăștia, poti să-mi scrii in privat.