| anonim_4396 a întrebat:

Aș avea nevoie de puțin ajutor, din păcate nu am prietenă, nici nu am avut vreodată o relație. Toți prietenii mei au găsit pe cineva dar în cazul meu de fiecare dată când mi-a plăcut de o fată sentimentul nu a fost reciproc, am fost de fiecare dată plasat în "friend-zone". Nu înțeleg ce este atât de greșit la mine în așa fel încât să pară că fetele "fug" de mine, mă consider o persoană destul de normală, nu stau numai în casă, sunt la facultate, am prieteni și hobby-uri. Recunosc că sunt un tip timid și destul de neîncrezător în sine, și încă lucrez la a fi mai îndrăzneț și sigur pe mine, însă nu vreau să fac asta pentru nicio fată. Consider că mai întâi de toate trebuie să fiu acceptat așa cum sunt. Este oare neapărat necesar să mă prefac că sunt altcineva pentru a-mi face o prietenă? E timiditatea un lucru atât de respingător? Orice om mai are și defecte, nu sunt perfect

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Neincrederea le face sa fuga de tine. Trebe sa faci un ritual cu 3 lumanari mici pentru tort si o farfurie. Le tai capatul de la fund sa ramana fitil de aprindere, apoi aprinzi capatul de sus si zici sa mi se duca tot ghinionul si blestemele apoi o intorci si lasi sa picure ceara apoi o lipesti de farfurie fara sa stingi pentru ca se stinge singura flacara. Apoi aprinzi capatul de jos si zici ca vrei o prietena frumoasa buna la corp sa nu te insele si sa umble ca nebuna dupa tine. Asa repeti pasul si cu celalalte 2 lumanari le lasi sa arda pana se consuma bagi ramasitele intr-o pungulita si le ingropi. Mi-a zis cineva ca e legat de parapsihologie treaba merge sau nu incearca. Cica da rezultate si la sanatate bani.

| RainmakerX a răspuns (pentru mgtow):

Mai demult ar fi fost considerata magie... Este fascinant cum a avansat atat de mult curentul asta in ultimii ani.

Are legatura cu intentia celui care face ritualul, precum si lucrurile in care crede.

Pe principiul asta mai exista si alte ritualuri precum tainele de la Biserica, binecuvantarea mancarii si a apei, ritualuri de blestem vazute la vrajitoare etc.

De asemenea, se spune ca anumite lucruri preiau energia persoanelor din acel loc. De asta, se spune ca bijuteriile purtate de alte persoane inaintea ta poarta ghinion. (sarea ar fi element purificator, apa preia si transmite mai departe ce primeste )

Prin ingropat trimiti acea energie in pamant si in acelasi timp arati ca esti hotarat de chestia pe care o vrei. (nu te mai intorci la ea)
Daca ar fi fost vorba de hartie in loc de lumanari, atunci foitele ar fi putut sa fie arse, iar resturile aruncate intr-o apa curgatoare. Ideea e sa nu le gaseasca altii.

Pungulita este de obicei folosita sa nu-ti vada alta persoana obiectul incarcat caci energia lor poate sa modifice efectul. Din ce stiu este recomandat sa nu se vada prin punga, chiar sa fie de carpa.

Am citit mai multe pe tema asta si am zis sa scriu daca tot am gasit un raspuns atat de interesant. happy

| mgtow a răspuns (pentru RainmakerX):

Si eu vreau sa incerc pentru ca am planuri de viitor si vreau sa mi se implineasca. Pune in practica si vezi ce iese

| Adry05 a răspuns:

Asculta ce a zis Yoke ca ti-a zis bine.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

O stiu cel mai bine, respins fãrã numar...

| OldSoul a răspuns:

Recunosc că sunt un tip timid și destul de neîncrezător în sine, și încă lucrez la a fi mai îndrăzneț și sigur pe mine, însă nu vreau să fac asta pentru nicio fată.
-Asta e problema ta.
Si nu, nu faci asta pentru o fata, o faci pentru tine, pentru binele tau.

Consider că mai întâi de toate trebuie să fiu acceptat așa cum sunt.
-Da, asta asa ar trebui sa fie. Ar trebui, pentru ca in realitate, pot sa treaca ani buni pana sa dai de aceea persoana care te accepta asa cum esti.
Ba mai mult, atunci cand o intalnesti sa fii paranoic si sa crezi ca urmareste ceva.

Este oare neapărat necesar să mă prefac că sunt altcineva pentru a-mi face o prietenă?
-Daca nu ai suficienta rabdare pana sa gasesti aceea persoana care te va accepta asa cum esti, atunci da.

E timiditatea un lucru atât de respingător?
-Cam da, in general e greu sa comunici cu persoanele timide, si de multe ori lumea nu are rabdare cu persoanele timide, astfel nu vor ajunge niciodata sa le cunoasca si partea buna din ei.

Orice om mai are și defecte, nu sunt perfect
-Categoric, asa e, dar timiditatea e vizibila de la distanta.
Timiditatea e un amic invizibil, atat pentru tine, cat si pentru cei din jurul tau.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ai gasit singur raspunsul: e vorba despre neincrederea ta. Poti sa fii oricat de naspa, daca ai incredere in tine, sigur or sa fie persoane care se indragostesc de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti in friendzone, esti doar respins. Este neatrãgãtor sa fi timid, ele tocmai asta cauta semne de neîncredere in tine, sunt exact ca un scanner, te scaneaza din cap pânã in picioare, o datã ce gasesc semne de neâncredere atractia dispare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Probabil in mintea lor daca esti timid si fara incredere, isi dau seama cã nu ai parte de fete la fel de frumose ca ele, Asa ca te ignorã. Vorbeste cu cele care le consideri naspa, si esti relaxat, nu tensionat. O perioadã pânã te obisnuiesti, pânã nu ai treabã cu fetele in general, astfel avansezi in timp.

| Scanduraiubreatha a răspuns:

Poate ca nu esti potrivit pentru ele, pana la urma fiecare are gusturile sale. Sunt 7, 629, 291, 325 de oameni in intreaga lume, sunt pozitiva ca vei gasi pe cineva. Nu, nu trebuie sa te schimbi, pentru ca cine te va place te va place exact asa cum esti, si asta e cel mai important. Nu este nimic gresit la tine, doar ca lucrurile bune merita sa fie asteptate. Nu te mai ingrijora si fii tu insuti, stiu ca ti se va parea ciudat, sunt in aceeasi situatie ca si tine. Insa nu trebuie sa iti fie rusine de cine esti cu adevarat, niciodata