| Mariejones a întrebat:

As avea o intrebare, cam ciudata, dar la care mi-as dori sa am mai multe raspunsuri. Daca o fata i-ar cere iubitului ei sa scoata fetele pe care le are pe Instagram pentru ea, credeti ca ar trebui sa o faca?

9 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Nu. Cât timp nu vorbește cu altele, nu se da la ele, nu iese cu ele, etc, nu are sens sa le șteargă.

| Andreeush a răspuns:

Dar tu ai impresia că ai dreptul să îi ceri așa ceva prietenului tău?
În ritmul ăsta o sa ajungi să îi spui și cu cine are voie să vorbească.
Dacă tu îți dorești să ai o relație normală ar trebui să încerci să îți schimbi atitudinea. Într-o relație trebuie să existe comunicare și încredere.

| OldSoul a răspuns:

Daca si numai daca si fata ar scoate baietii care-i are pe Instagram.

In alta ordine de idei, asta e o aberatie deplina.

Mie daca mi-ar cere o fata sa fac asta, cel mai probabil i-as propune sa ne stergem amandoi conturile daca tot insista.

| Mariejones explică (pentru OldSoul):

Ea si-a scos toti baietii

| Plato a răspuns:

Lumea e prea dura fata de acest lucru, dpmdv. happy
Ideea e ca ea ar trebui sa nu-i ceara, iar el ar trebui sa o faca daca i se cere. Un fel de "hai sa nu aflam niciodata".

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nuu.
Asta e o prostie!

Se numește lipsă de încredere!

Dacă ti a cerut asta pe parcurs o să îți ceară mai multe...

O sa fie posesivă!

Îi place să controleze și nu e bine.

| OrdanKarris a răspuns:

Ar trebui sa dea papucii fetei care cere asa ceva. Cand imi pui conditia ca eu sa renunt la alte muieri pentru tine, s-ar putea sa descoperi ca renunt la tine.

| 90210 a răspuns:

Da. Daca fetele alea nu inseamna nimic pentru tine de ce nu ai putea sa le stergi? Acum depinde si daca stai toata ziua sa dai likeuri la toate fetele. Prietenele ei observa si dupa se duc la prietena ta si o intreaba ce e cu acele likeuri. Cand iesi cu o fata de cele mai multe ori iesi cu vreo 3 pentru ca se sfatuiesc reciproc.

| RedBull69 a răspuns:

Am gagica pocaita la fel si părinți ei si ai mei la fel doar eu sunt ortodox si nrml ca au vrut ei toți au vrut sa fiu sho dar n am acceptat...la tine faza asta cu Instagram e o prostie