| BeInnocent a întrebat:

Cum sa fac sa am ambitie? Frateee, vreau sa slabesc din 2012. Am zis asa "Lasa ca ma apuc din 2013"vine 2013 si zic ca ma apuc de maine..maine zic saptamana viitoare..tot asa pana ajung luna viitoare..si am ajuns pana azi si ZAU nu mai suport. Chiar vreau sa slabesc dar cand merg la scoala ma ispitesc toti colegii si chiar daca nu am bani la mine merg la mama sa ii cer ( e profesoara ) si pe bune,chiar nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma va rog, cu niste sfaturi ceva.Chiar nu stiu ce sa mai faac.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca tu nu ai ambitie nu stiu cum vei reusi sa slabesti

| Feeltheflow15 a răspuns:

Asta fac si eu si mi-am pus in cap chestia asta si chiar am resusit...gandeste-te la o motivatie, gen un tip dragut sau niste haine super dar cel mai mult te ajuta sa iti scrii regimul pe foaie ca sigur il respecti...la mine asa a mers.Bafta!

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Incearca sa depui mai mult efort la orele de sport.
In timpul liber poti incerca sa alergi, sau sa mergi la inot.
Nu prea recomand eu dieta, mai ales la varstele tinere. Si mai ales daca pui accentul pe sport, e chiar de rau daca ajungi sa te infometezi. La un moment dat corpul tau cedeaza.
Tocmai de aceea e bine sa mananci la fel ca un om normal, cantitativ, dar sa renunti la dulciuri, grasimi, prajeli, uleiuri etc.

Răspuns utilizator avertizat