| Nutella123456789 a întrebat:

As si e o intrebare. Ce modalitati stiti ca sa reusesc sa fac sfoara si spagatul? Daca conteaza varsta am 15 ani.Cu cat fac mai multe exercitii in fiecare zi cu atat o sa reusesc sa le fac mai repede?

Răspuns Câştigător
| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Si eu am incercat sa fac sfoara si spagatul.Sunt cam de aceeasi varsta cu tine.
Pentru a le putea face trebuie in fiecare zi sa faci exercitiile pe care le faci la sport entru a avea mai multa flexibilitae. Apoi incepi sa iti lasi picioare ca de sfoara respectiv spagat.In maxim 2 saptamani o sa poti face sfoara si spagatul.Repeta operatiunea in fiecare zi timp de 15 min maxim.

pa, pa:*

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| paulll a răspuns:

Multe exerciti. Incearca in fiecare zi nu te lasa

| DiamondBbe a răspuns:

Da, normal happy. Exercitiul este cheia in cazul tau kiss. Te pup si sper ca o sa reusesti cat mai repede happy.

| miiky a răspuns:

Pai.eu de exemplu fac gimnastica de 7 ani pentru mine sfoara este floare la ureche. Daca vrei sa reusesti si uh in fiecare zi incalzeste bine` prin fandari ...sa nu faci intindere.si dupa ce te simti destul de flexibila tot cate un pic lasate in sfoara in toate cele 3 : cu stangu in fata, cu dreptu in fata si laterala pana cand simti ca se intinde si stai acolo cat poti uh mai mult sa simti ca se intinde ff taree. Sper ca vei reusi. Fundaalove struck