| bybycutz a întrebat:

as vrea sa va intreb ce parere aveti despre inceperea vietii sexuale la 14 ani? va rog sa imi raspundeti cat mai repede dau si funda si vot:*[-o

Răspuns Câştigător
| hb a răspuns:

Mai scumpo, ce riscuri poate sa fie atata timp cat baiatul nu are sida si folosesti un prezervativ? Ai grija ca el daca are peste 18 ani, poate fi acuzat de abuz sexual contra unei minore. Daca folosesti un prezervativ, nu se intampla nimic, adica nu ramai insarcinata. Insa te sfatuiesc sa nu iei anticonceptionale, pentru ca alea se iau indicat dupa 18 ani, plus ca de la ele te ingrasi si faci celulita. Astea ar fi riscurile la propriu. Dar dupa parearea mea, ar fi bine ca prima data s-o faci cu un baiat, de care te-ai atasat de el, si el de tine. Pt ca prima data nu e atat de placut, e dureros si iti trebuie cineva intelegator. Varsta e si ea destul de mica, dar nu asta conteaza, daca tu chiar simti ca pasul asta trebuie facut, atunci fa-l, dar cu baiatul potrivit. Funda? puppy dog eyes

9 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,din punctul meu de vedere,ar trebui ca respectiva persoana (fata) sa mai astepte cu inceperea vietii sexuale.
Stii nici parintii nu cred ca vor fii de acord,si in plus trebuie sa fii foarte atenta,ca baiatul sa nu ajaculeze in tine,sa ramai insarcinata,si sa iei si alte boli oh go on, iar parintii nu trebuie sa afle, oricum decizia o iei tu!
Numai bine":*

| VacutzaRoscata a răspuns:

Ce copii distrusi straight face aveti destul timp sa va ***** doamne voi nu aveti deloc demnitate?

| SociallyDepressed a răspuns:

Esti prea mica.Mai asteapta si tu cativa ani ca ai timp sa-ti incepi viata sexuala.Cu cat mai tarziu cu atat mai bine.

| Change a răspuns:

Scurt si la obiect:Sunt contra.

| eduardinoedy a răspuns:

Daca fol prezervativ, totul e okay

| mary_1521 a răspuns:

Nu cred ca este o idee buna ca la varsta asta sa-ti incepi viata sexuala esti anca mica parerea mea, dar poti face cum vrei

| Arekandera a răspuns:

Fiecare isi incepe viata sexuala cand vrea! nu trebuie sa existe spiritul de turma, poti sa ai prietene care fac sex de la 13 14 ani, dar si unele care incep de la 18 19 ani! tu decizi cand e momentul sa faci acest acest pas! numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| victor999_4422 a răspuns:

Deci te grabesti sa o faci de aia neai zis sa raspundem repede
pai riscuri depinde daca sunteti instare sa cumparati prezervative si sa le puneti corect sarcina poate fi evitata
ce sa spun.un risc mai mare de cancer la col. infectii daca nu ai o igiena potrivita
daca simti ca esti pregatita sa traiesti cu riscu de a ramane gravida si sa fi constienta ca va trebui sa mergi la ginecolog cat de curand si dupa aceea odata la 6 luni
daca chiar esti constienta de asta esti pregatita sa zicem
daca nu las-o moarta