| anonim_4396 a întrebat:

Asta este o intrebare pentru fete in special. Voi cum ati reactiona daca un baiat pe care l-ati mai vazut prin liceu si stiti cum il cheama, cu care nu ati vobit pana acum niciodata, v-ar da like la toate pozele pe facebook si v-ar intreba ceva de genu "Buna, te stiu de ceva vreme, dar nu am avut pana acum curajul sa iti vorbesc, si mi-as dori sa imi oferi sansa sa te cunosc"

Eu ceva de genu vreau sa ii fac unei fete de care imi place, dar nu stiu cum ar reactiona fata respectiva...

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Depinde de fata. Eu nu dau importanta la mesajele de genul.
Incearca ca nu ai nimic de pierdut.

| LoveSleep a răspuns:

Sunt băiat, dar o să-ți răspund totuși.
1. În legătură cu like-ul la toate pozele, ți-as sugera să n-o faci. Dacă chiar vrei, dă-i și tu maxim două, dacă o să dai like la toate o să pară penibil.
2. În legătură cu textul ăla, nu știu, s-ar putea să meargă sau nu. Depinde de fată. Dacă e puțin mai inteligentă o să-și dea seama că ceea ce i-ai spus, nu e altceva decât chestia la ce te-ai gândit tu 2 seri încontinuu, iar dacă va merge, o s-o refolosești la următoarea "cucerire".
3. Dacă vrei să meargă, trebuie s-o cunoști în realitate, măcar să știe că exiști. Dacă nu, îți sugerez să începi normal, cu un "bună".

| RobertMoon a răspuns:

Ma regasesc in ce ai scris tu in proportie de 99%, ce amintiri frumoase, parca ar fi fost pusa de mine intrebarea acelasi lucru am facut si eu, dar era din clasa mea fata la vremea respectiva big grin

| 7teen a răspuns:

In general la ce ai spus mai sus o fata ar stii deja ca o placi dupa ce i-ai dat like-uri la toate pozele si zic (din punctul meu de vedere) ca atunci cand o vezi pe hol te uiti dupa ea (doar presupun).
Iar ca sa-ti raspund la intrebare incearca ceva mai simplu poate doar un "buna. ce faci?', cred ca ar merge mult mai bine