| anonim_4396 a întrebat:

Buna,deci am vazut prin liceu o fata,s-a uitat si ea la mine dar doar atat ca na,se sunase,si mie acum imi place de ea mult,si intru pe facebook si am vazut cateva like-uri de la ea,dar nu am vrut sa o bag in seama direct pe facebook ca nu vreau sa creada ca sunt disperat, asa ca i-am lasat pe ask o intrebare cu anonim ceva de genu "ce faci daca un baiat te baga in seama pe facebook si iti spune ca te place?" la care ea "as aprecia curajul lui de a imi spune asta si cine stie, poate sentimentul ar fi reciproc" si nu stiu ce sa fac, nu vreau sa o bag chiar acum in seama ca si-ar da seama ca eu am fost cu intrebarea.

Răspuns Câştigător
| anamaria0974 a răspuns:

Parerea mea este sa mai astepti cateva zile pana sa vorbesti cu ea ca s-ar putea sa isi dea seama ca tu ai pus intrebarea aceea pe ask, ai putea sa te baggi in seama cu ea prin ai multumi de like-uri iar apoi o poti intreba diverse lucruri despre scoala, ia-o usor, nu te grabi, mai inati trebuie sa va cunoasteti si voi iar apoi sa ii spui ce simti pentru ea, gandeste-te ca ea poate e mai timida si ii e teama sa accepte sa fiti impreuna, mai ales ca nu te cunoaste. Parerea mea, eu una asa am patit, asa am ajuns sa am o relatie de 2 ani cu iubitul meu si a functionat :* Bafta! :*

3 răspunsuri:
| AR1373 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea in realitate.Ai putea sa gasesti niste prieteni comuni si sa va intalniti undeva, iar acolo ai putea sa o cunosti mai bine decat pe facebook.

| MiruD a răspuns:

Mai asteapta o zi doua. Apoi o poti intreba.
Ii spui ca ai vazut-o prin liceu si iti place de ea. Si vezi ce zice.
Curaj!

| ILoveYou26 a răspuns:

Poti sa mai astepti putin timp, si apoi s-o bagi tu in seama.Si vezi cum reactioneaza, si cum iti raspunde atunci cand o bagi in seama.Si daca ti se pare ok atunci cand vorbesti cu ea, poti sa-i spui ca iti place de ea.Si poti s-o bagi in seama cu pretextul ca ai vazut like-urile de la ea, si ca ii multumesti. happy