| Iuliandhg a întrebat:

Asta este o intrebare pentru fete in special. Voi cum ati reactiona daca un baiat pe care l-ati mai vazut prin liceu si stiti cum il cheama, cu care nu ati vobit pana acum niciodata, v-ar da like la toate pozele pe facebook si v-ar intreba ceva de genu "Buna, te stiu de ceva vreme, dar nu am avut pana acum curajul sa iti vorbesc, si mi-as dori sa imi oferi sansa sa te cunosc"
Eu ceva de genu vreau sa ii fac unei fete de care imi place, dar nu stiu cum ar reactiona fata respectiva...

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

"Buna, si eu te stiu de ceva vreme si nu doresc sa ne cunoastem"!

| Iuliandhg explică (pentru neutrino):

Adica nu am nicio sansa sa vorbesc cu fata asta? Ce trebuie sa fac, sa ma duc la ea cand sta cu cineva si sa incep sa vorbesc cu ea?

| NH4OH a răspuns:

Salut.
Eu sincer, dacă aș vedea enșpe mii de like-uri de la un băiat aș zice * Frate, ăsta-i disperat, cine știe de cât timp mă monitorizează pe facebook. *
În principiu fii politicos și spune-i cum ai scris și în mesajul de mai sus. Ceea ce nu le plac fetelor e să faci glume mai târziu gen * Hai să te *** * sau *Esti buna * sau chestii din-astea tâmpite, o să creadă că ești curvar și o să vrea doar să fiți prieteni.
Baftă.

| Iuliandhg explică (pentru NH4OH):

Chestia cu multe like-uri mi-a zis o prietena sa o fac, ca asa ii atrag atentia si cica daca imi zicea " mersi de like" atunci ma placea.

| NH4OH a răspuns (pentru Iuliandhg):

Nu placi o persoană pentru că ți-a dat like-uri, e abdurd. Dacă prietena ei zice așa. probabil, fata aceea de care-ți place e înnebunită după like-uri, eventual și o pițipoancă în devenire. Îi atragi atenția, cred și eu. dar nu e nimic special, asta poate face orice băiat și cred că sunt deja care fac asta, dacă chiar vrei să vorbești cu ea, trimite-i doar mesajul, o să fie mai drăguț, nu toți își fac curajul. Ai și tu grijă cu ce idioate te bagi în relație, că te jumulesc de bani laughing.