| anonim_4396 a întrebat:

Buna astazi m-am intalnit de mai multe ori cu baiatul care imi place.intamplator...si de fiecare data (aproape)cand ne intalnim se uita la mine.sau se rusineaza si se preface ca nu ma vede...adica mnoa ma vede si iasa si el pe coriddor.etcbig grin oare ma place? sau se uita doar asabig grin

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Evita sa te priveasca in ochi. Asa am patit si eu cu o colega de-a mea. Pana cand i-am spus clar intr-o zi: Daca ma uit mai mult de 1 minut in ochii tai inseamna ca te iubesc. Si nu am reusit whistling Sa privesti pe cineva in ochi iti da un sentiment foarte puternic si adevarat si poti afla usor ce simti pentru persoana respectiva sau ce simte ea pentru tine. Daca te priveste cu indiferenta, inseamna ca nu e nimic important. Daca se fereste sau te priveste mult in ochi, inseamna ca simte ceva mai mult decat o simpla prietenie fata de tine. P.S.: nu sunt impreuna cu acea colega a mea de clasa, suntem doar colegi si incerc sa o evit deoarece nici ea nu stie ce e cu ea si alte detalii, chiar daca si ea mi-a spus ca isi dorea sa fim mai mult decat prieteni. Deci nu iti pierde ocazia happy

2 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Cand te uiti in ochii lui ori intoarce privirea, ori continua sa te priveasca daca nu e chiar timid dar totusi se pierde putin.Cand treci pe langa el niciodata nu ramai neobservata.Se poate sa nu iti zambeasca mereu in cazul in care sunt colegi pe langa el ca sa nu isi dea seama altii de ceea ce simte.Tu incearca sa ii zambesti cand il vezi mereu si vezi daca iti raspunde cu un zambet. Dupa mergi la el si spune-i ca il placi. simplu

| B343 a răspuns:

Poate da poate nu... uite ce sa faci: testeaza-l fara incetare:
1.vezi daca se uita la tine si iti zambeste
2. uita-te la el si zambeste-i si vezi daca iti rasp. cu un zambet
3.intoarcete si pune pe cineva sa se uite daca el te mai priveste
4. vorbeste cu el si intreaba-l daca are prietena
si dupp ce vorbiti de mai multe ori si iti zambeste, se uita dupp tine etc. spune-i ce simti, sau intreaba-l daca vrea sa fie cu tine.

UITE AICI:
cum sa aflii daca te plk
http://www.noifetele.ro/yourmind/hismind1.php

sau este doar un prieten...
http://www.noifetele.ro/yourmind/hismind1.php#